Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Страхование, Юридическая самооборона » 3 кроки у боротьбі за виплату страхових відшкодуваньstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

1b59dНа сьогоднішній день дуже актуальним є явище страхування не тільки авто, але і житла, майна, життя  та здоров’я. І здавалось би все добре, ти впевнений, щоб не сталося, страхова компанія покриє всі витрати, пов’язані зі страховим випадком. І так ти думаєш до того часу доки не настав той самий страховий випадок. Як говорить нам ст. 1 ЗУ «Про страхування», страхування — це вид цивільно-правових відносин щодо  захисту майнових інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у разі настання певних  подій   (страхових   випадків),   визначених    договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що  формуються  шляхом  сплати  фізичними  особами  та  юридичними особами  страхових  платежів (страхових внесків, страхових премій) та доходів від розміщення коштів цих фондів.

І от коли настає цей самий страховий випадок, тобто іншими словами певна подія, яка передбачена договором страхування, яка  відбулася  і  з  настанням якої виникає обов'язок страховика здійснити виплату страхової суми  (страхового відшкодування)  страхувальнику,  застрахованій  або  іншій  третій особі. І як говорить нам ст. 20 того ж закону, що: страховик зобов'язаний:

1) ознайомити   страхувальника   з   умовами   та   правилами страхування;

 2) протягом двох робочих днів,  як тільки  стане  відомо  про настання  страхового  випадку,  вжити заходів щодо оформлення всіх необхідних документів для своєчасного здійснення страхової виплати або страхового відшкодування страхувальнику;

 3) при настанні страхового випадку здійснити страхову виплату або виплату  страхового  відшкодування  у  передбачений  договором строк.  Страховик  несе  майнову  відповідальність  за несвоєчасне здійснення страхової  виплати  (страхового  відшкодування)  шляхом сплати   страхувальнику  неустойки  (штрафу,  пені),  розмір  якої визначається  умовами  договору страхування або законом

 4) відшкодувати   витрати,   понесені   страхувальником   при настанні   страхового   випадку  щодо  запобігання  або  зменшення збитків, якщо це передбачено умовами договору;

Така ж норма закону міститься в ст... 988 Цивільного Кодексу України, де можна побачити чітко прописані обов’язки страховиків.

І начебто строки вже підішли для виплати, і дотримано всіх істотних умов договору страхувальником, а страхова компанія відтягує або й зовсім відмовляється у виплаті страхової суми.

Якщо ви зіштовхнулися з таким ставленням — пропонуємо наступний алгоритм поведінки у разі відмови страховиків виплати страхового відшкодування:

По-перше слід направити до страхової компанії, чи філії, де укладався договір страхування письмовий запит з вимогою детального та аргументованого пояснення причин відмови у виплаті з посиланнями на норми законодавства, положення договору та правила страхування, адже згідно норм ЦКУ( ч. 3 ст. 991), де вказано, що рішення страховика про відмову здійснити страхову виплату повідомляється страхувальникові у письмовій формі з обґрунтуванням причин відмови. Подібна норма міститься в ч. 4 ст. 26 ЗУ «Про страхування».

Якщо ж відповіді на ваш запит так і не отримано, треба направити до тієї ж компанії чи філії претензію з вимогою виплати страхового відшкодування, а також штрафних санкцій, встановлених договором. Дане положення регламентує ст... 992 ЦКУ, де вказано, що у разі не сплати страховиком страхових виплат страховик зобов’язаний сплатити неустойку в розмірі, встановленому договором або законом.

У разі негативної відповіді страхової компанії на претензію варто звертатися з позовною заявою до суду, в якій просити суд не тільки стягнути виплату й компенсацію за невчасну виплату страхового відшкодування, а  також просити суд стягнути моральну шкоду та судові витрати( судовий збір, послуги адвокатів та інше). Дане право гарантується та передбачене ст... 3 Цивільного процесуального кодексу України, а саме: кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, та ч. 1 ст. 88 цього ж нормативно-правового акту, де вказано, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Додам, що перш ніж підписати таку угоду про страхування, уважно дослідіть страховий ринок, аби обрати найбільш чесного страховика, та перш ніж підписати цей договір, уважно прочитайте в першу чергу ту інформацію, яка позначена зірочкою та набрана дрібним шрифтом в низу сторінок договору.

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.