Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Трудовое право » Чи має право керівництво позбавити робітника премії?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

2ea93c0c46230a9f3668f3bdc75e78e803dab85e_700Порядок застосування дисциплінарного стягнення до працівника регулюється Кодексом Законів про Працю України, а якщо бути точними ст... 147, яка регламентує, що за  порушення трудової дисциплiни до працiвника може бути застосовано тiльки один з таких заходiв стягнення:

1) догана;

 2) звiльнення.

Законодавством, статутами i положеннями про дисциплiну можуть бути передбаченi для окремих категорiй працiвникiв й iншi дисциплiнарнi стягнення.

Однак, майже на всіх підприємствах є положення про преміювання за основні виробничі результати, а також положення про порядок призначення і виплати премій за окремі досягнення у праці. Цілком припустимим є затвердження єдиного положення про преміювання. Це положення має бути додатком до колективного договору.

Положення має визначати не тільки умови, показники, розміри преміювання, а й також виробничі упущення, інші проступки, за які працівники позбавляються премії повністю чи частково.

У відповідності  до п.2 ст. 97 КЗпП умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі. Якщо колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності — з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом. Підстави для зниження розмірів чи позбавлення премій мають бути занесені до колективного договору.

Тож, слід зазначити, що відповідно до Рекомендацій перелік порушень, за які розмір премії працівникам можна зменшити або позбавити їх премії зовсім, і розмір такого зниження визначає підприємство, що регулює підп. 19 п. 9  методичних рекомендацій щодо організації матеріального стимулювання праці працівників підприємств і організацій

Як відомо премія – це одна з форм заохочення успіхів, досягнутих в праці. Однак, як бути, коли працівник вчинив те чи інше порушення. Як бути тоді з його преміюванням?

В таких випадках керівництво підприємства має повне право позбавити вас премії в повному обсязі або частково, однак тільки за порушення, яке безпосередньо пов’язане із виробничим процесом.

Премії можуть позбавити за  порушення вимог виробничих та технологічних інструкцій, за  порушення норм охорони праці, за  невиконання чи неналежне виконання господарських договорів, за прогул, за поява на роботі в нетверезому стані, порушення встановленого режиму роботи чи  розголошення комерційної таємниці тощо. Позбавлення премії повністю чи частково у зв`язку зі скоєнням працівником виробничого упущення має оформлятися наказом та ознайомлено під підпис.

Однак, законодавством України не передбачено можливості позбавлення працівників премії за виробничі результати, які не залежали від його прямого виконання обов’язків,  чи  за дії, не пов'язані з роботою.

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.