Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Чи має право робітник йти у відпустку в будь-який зручний для нього час?



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

Businessman using laptop on float - ArubaЧи не найбільш жадане право для працюючих, яке гарантується ст... 45 Конституції України – це право на відпустку, адже, як зазначено в самій назві статті кожен, хто працює, має право на відпочинок.

Але ж і відпочинок повинен бути саме тоді, коли ви його планували, а не коли «випав сніг їхати на море». Тож, якщо більш детально розглянути таку правову позицію, як право відпочинку, ми побачимо деякі цікаві моменти, які будуть корисні усім не зовсім обізнаним працівникам.

Як зазначено в ЗУ «Про відпустки», а саме у ст... 10, «…черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.» Подібна норма зазначена і в самому Кодексі Законів про Працю України, де в ст... 79 зазначено аналогічне.

Отже, як дає нам зрозуміти норма закону, період надання нам щорічної оплачуваної відпустки перш за все повинен погоджуватись із самим працівником, враховуватись його побажання та інтереси. Після чого відповідні погоджені дати вносяться у щорічний графік відпусток, який складається у відповідності до звичаїв ведення ділової документації та документообігу, а саме до 5 січня наступного календарного року. Ознайомлення працівників із вищезгаданим графіком є обов’язковим, так само як і їх підпис про ознайомлення із даним графіком, але не пізніше ніж за 2 тижні до встановленого графіком строку, що регламентує ч. 5 ст. 79 КЗпП України.

Отже, пам’ятайте, що ваше заслужене право на відпустку, так само як і її попереднє погодження із вами є вашим невід’ємним трудовим правом, яке гарантується нормами чинного законодавства.

Поліна Марченко, ВПраве



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2016 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.