Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Чи можна прописатися в іпотечній квартирі?



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

ipoteka-molodoy-semyeПрактика свідчить, що за останні 3-4 роки оформлення житла в іпотеку значно зросло та користується попитом.

І от щойно молода сім’я заселяється до нової квартири, через місяць-другий народжується дитинка, і все б так добре, але чомусь зареєструвати у новій квартирі свою дитину ти не можеш, міграційна служба відмовляє у здійсненні цієї процедури, мотивуючи це тим, що квадратні метри знаходяться в іпотеці, та потрібна згода заставодержателя. Є також багато інших випадків, коли відмовлять у здійсненні такого права. Тож пропоную дослідити, на скільки це законно та як у законний спосіб прописати особу у іпотечній квартирі.

Перш за все, потрібно звернутися до ЗУ «Про іпотеку», де в ст. 9 чітко прописано вичерпний обсяг дій, на які повинна надаватися згода заставодержателя, до яких входить:

-    зведення, знищення  або  проведення капітального  ремонту будівлі
(споруди),  розташованої на  земельній  ділянці,  що  є  предметом
іпотеки, чи здійснювати істотні поліпшення цієї земельної ділянки; п

-    передача предмета іпотеки у наступну іпотеку;

-    відчужування предмета іпотеки;

—    передача предмета іпотеки в спільну діяльність,  лізинг,
оренду, користування.

Як бачимо, у вищевказаному переліку відсутня обов’язкова згода банку для реєстрації місця проживання в іпотечний квартирі тих чи інших осіб, якщо це звісно не погіршить стан житлового приміщення та не знизить його вартості, про що зобов’язаний дбати іпотекодавець. Оскільки така процедура не порушує та не змінює права банку на предмет іпотеки.

 Тож, якщо у міграційній службі вам відмовили у реєстрації особи у іпотечній квартирі, поясніть їм цю норму, або, з метою економії часу, завчасно візьміть довідку у банку, що вони не заперечують проти прописки тих чи інших осіб та разом із нею та документами на квадратні метри йдіть до районного відділення міграційної служби та вчиняйте правочин.

Поліна Марченко, ВПраве



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2016 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.