Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Чи оплачується лікарняний під час перебування на обліку в центрі зайнятостіstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

970160Лікарняний являє собою тимчасову втрату працездатності, яку, за звичай, нам оплачує підприємство на якому ми працюємо, у відповідності до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» .

Однак, не кожен зараз має можливість працювати з тих чи інших обставин, тож, у більшості випадків, реєструється як безробітний у центрі зайнятості населення.

І як на роботі такий безробітний має перелік прав та обов’язків, одним із яких є своєчасне відвідування даної установи та спеціаліста, який робить відмітку.

Щось спільне з роботою є: права та обов’язки, якщо вони своєчасно виконуються, то отримаєш грошову допомогу по безробіттю. І багатьох цікавить запитання, чи має право особа, яка перебуває на обліку, як безробітна, отримати додаткову допомогу перебуваючи на лікарняному. Відповідаю: «Ні. Такого права безробітний не має». Це зовсім не означає, що особа не має право на лікарняний. А тільки те, що надавши спеціалісту в центрі зайнятості лікарняний лист з відповідною печаткою від лікаря, це дає безробітному право, на час хвороби, не відвідувати центр зайнятості населення. Зверну увагу, що тільки за наявності документального підтвердження про хворобу, безробітний не буде позбавлений права на виплату, як це за звичай буває, оскільки, як вказано у ст... 28 Закону України «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» зазначено, що хвороба громадянина є поважною причиною для пропуску установленого для відвідування центру зайнятості. І вже після хвороби, зареєстрований  безробітний, повинен відвідати центр зайнятості не пізніше, ніж у день, що настає після закінчення дії обставин, що склалися у зв’язку з поважною причиною, за умови підтвердження її наявності відповідними документами. У разі коли такий день припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, особа повинна звернутися до центру зайнятості у перший робочий день, що настає за ним.

Отже, право на оплачуваний лікарняний, особа, що перебуває на обліку безробітних не має, однак, має право зберегти за собою виплату по безробіттю, що і буде для особи тим же лікарняним.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.