Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Наследство, Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Якщо депозит дістався у спадок...style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

загруженное (1)Перше, що потрібно зробити людині, отримав за заповітом у спадок депозит, — звернутися

до державного або приватного нотаріуса за місцем прописки із заявою про прийняття

спадщини.

Для цього потрібно знати:

— в якому банку відкритий депозит,

— на яку суму,

— хто ще на нього претендує і інші деталі.

Подати заяву потрібно протягом шести місяців з дня смерті вкладника. «Якщо клієнт, який відкривав вклад, не зробив розпорядження банку щодо своїх коштів на випадок смерті, то підставою звернення в банк є нотаріально оформлений документ про право на спадщину, де вказується спадкоємець, частка в загальній сумі спадщини і реквізити рахунку.

Таким чином, спадкоємцеві треба звернутися до нотаріуса, який по закінченню 6 місяців з моменту смерті власника рахунку видасть свідоцтво про право на спадщину. Саме з цим документом і необхідно прийти в банк », — пояснює Олена Франківська, заступник голови правління Банку Російський Стандарт.

Для отримання депозиту в спадок вам знадобляться:

— свідоцтво про право на спадщину;

— паспорт або інший документ, що засвідчує особу;

— ідентифікаційний код;

— свідоцтво про смерть вкладника (в деяких банках).

Спадкоємець зможе отримати депозит також якщо родич оформляв на нього спеціальне розпорядження в банку про спадкування. В такому випадку крім паспорта, свідоцтва про смерть та ідентифікаційного коду в деяких фінустановах потрібно буде пред'явити свідоцтво про народження або свідоцтво про шлюб (якщо родич вам був чоловіком або дружиною).

При цьому наявність заповідального розпорядження впливає виключно на коло спадкоємців і розподіл спадкової маси. «Якщо, наприклад, до спадкування закликаються спадкоємці за законом першої черги, то інше майно успадковується ними порівну, а депозит, щодо якої є розпорядження вкладника — тільки людиною, на якого воно оформлено», — попереджає Юрій Сайко, начальник управління правового забезпечення « Банку Національний кредит ».

Зверніть увагу, вклад можуть успадкувати і кілька людей відразу.«Якщо на вклад претендує відразу кілька спадкоємців, то в цьому випадку внесок ділиться між усіма спадкоємцями в частках, передбачених законом. Ці частки визначає нотаріус », — пояснює Тетяна Кириченко, заступник начальника управління організації та підтримки вкладних програм банку« Хрещатик ».

Банк виплатить вклад тільки при пред'явленні свідоцтва про право на спадщину, або дозволу нотаріуса (якщо ви успадковували лише частину вкладу), або рішення суду.Договір вкладу для отримання спадщини, як правило, не потрібен.«Спадкоємець може отримати депозит навіть якщо договір вкладу був загублений, — розповідає Юрій Сайко. — Оформлення свідоцтва про право на спадщину на вклад здійснюється вже після того, як нотаріус отримає довідку з банку про наявність відкритих на користь спадкодавця рахунків і заповідальних розпоряджень, відповідно до яких і оформляється свідоцтво ».

Якщо ж банк невідомий, то процедура отримання вкладу ускладнюється, якщо спадкоємець не знає, в якому банку він був відкритий. Якщо ви впевнені, що у спадкодавця були депозити, то нотаріус відправить в зазначені вами банки письмовий запит про відкриті на ім'я спадкодавця банківських рахунках та їх стан. Це єдиний законний шлях отримання інформації про рахунки українців — в інших випадках установа буде зобов'язана дотримуватися банківську таємницю.

«На запит нотаріуса банки зобов'язані подати відповідні відомості, — відзначає Тетяна Кириченко, заступник начальника управління організації та підтримки вкладних програм банку« Хрещатик ». — Іноді нотаріуси звертаються з відповідним запитом і в НБУ ».

Після отримання нотаріусом інформації з банку, процедура відбувається за описаною вище схемою: після півроку з дати смерті власника рахунку спадкоємець отримає свідоцтво про право на спадщину, за яким і отримає в банку гроші. Численні запити можуть дорого обійтися спадкоємцю.

«Найчастіше, кількість запитів, вироблених приватним нотаріусом в рамках спадкової справи, встановлюється їм заздалегідь і входить в загальну вартість оформлення спадщини. Але бувають і виключення, — розповідає Дмитро Джулай, старший юрист юридичної фірми «Гвоздій та Оберкович». — При оформленні спадщини у державній нотаріальній конторі доведеться оплачувати кожен запит окремо за тарифами, встановленими Міністерством юстиції України та Управліннями юстиції на місцях. Крім того, за отримання викладеної в нотаріальному запиті інформації доведеться заплатити також безпосередньо в кожному конкретному банку ».

Prostobank.ua вдалося з'ясувати, що у приватних київських нотаріусів у разі оформлення права на спадщину не тільки на сам депозит, а й на інше майно, наприклад, квартиру, за запити окремо доплачувати не доведеться: все обійдеться в стандартну вартість послуги — від 1500 грн .

До слова, з вкладу доведеться сплатити податки. Банк утримає на користь державного бюджету 5% від суми — якщо ви з спадкодавцем не являєтесь родичем першого ступеня споріднення (батьки, батьки чоловіка або дружини, чоловік або дружина, діти, діти чоловіка або дружини, а також усиновлені діти).15% — якщо спадщина отримана від людини, яка буває в Україні менше 183 днів у році (нерезидента) будь-якого ступеня споріднення. І 15% — з нарахованих відсотків за депозитом. Вклад можна розшукати не тільки в українських банках, але і в європейських.

«Якщо вклад був відкритий в банках країн Європи, то механізм його пошуку аналогічний. Але необхідно знати, що в кожній окремо взятій країні Європи можутьбути різні органи, уповноважені здійснювати запити по банкам, — зазначає Олена Франківська, заступника голови правління Банку Російський Стандарт.

Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.