Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Семейное право » Державна допомога при народженні другої та наступних дітейstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

krasavcy-dvoynaНашою державою гарантується   допомога при  народженні  дитини, як першої так і наступних народжених дітей. Порядок та умови отримання допомогу на забезпечення   належних   умов   для  повноцінного  утримання  та виховання дитини регламентовані Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми », Закон України «Про державний бюджет на поточний рік» та Постанова КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми».

Тож, на що слід звернути увагу для отримання допомоги на другу та кожну подальшу дитини, адже розміри виплат та умови отримання вищезгаданої допомоги дещо різняться від допомоги держави на першу дитину.

Особи, що звертаються за призначенням допомоги при народженні другої дитини або наступних дітей, подають  довідку про склад сім'ї  та  копію  свідоцтва  про  народження  кожної  дитини,  яка враховується при визначенні розміру допомоги, таку норму регулює ч. 10 Постанова КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми».

Допомога при народженні виплачується у розмірі, який залежить від того, яка по рахунку дитина у сім’ї  — перша, друга, третя… Також розмір допомоги залежить від дати народження.

Допомога при народженні дитини, яка народилася після 31 грудня 2011 р., буде надаватися  у сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму, — на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму, — на другу дитину; кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму, — на третю і кожну наступну дитину., що регулюється ст... 12 Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми ».

Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на другу дитину — 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину — 72 місяців рівними частинами.

Важливо зазначити, що допомога при народженні дитини нараховується у розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановлених на день народження дитини.

Законом України «Про державний бюджет України на 2014  рік» встановлено такі розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років:

з 1 січня — 1032 гривень,

з 1 липня — 1059 гривень,

з 1 жовтня — 1102 гривня.

А отже  у 2014 році розмір при народженні другої дитини (при незмінності у законі про бюджет розмірів затверджених прожиткових мінімумів) буде складати:

з 1 січня — 61920 гривні, з яких 10320 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 48 місяців;

з 1 липня — 63540 гривні, з яких 10590 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 48 місяців.

з 1 жовтня — 66120  гривні, з яких 11020 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 48 місяців.

Розмір при народженні третьої і кожної наступної дитини (при незмінності у законі про бюджет розмірів затверджених прожиткових мінімумів) буде складати:

з 1 січня — 123840 гривні, з яких 10320 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 72 місяців;

з 1 липня — 127080 гривні, з яких 10590 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 72 місяців.

з 1 жовтня — 132240 гривні, з яких 11020 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 72 місяців.

До того ж, виплата на другу дитину не залежить від того, коли народилася перша дитина. Визначаючи розмір допомоги, беруть до уваги кількість новонароджених і усиновлених дітей ( у тому числі вже померлих), які знаходились до народження дитини на утриманні особи, якій призначається допомоги. Водночас не враховуються повнолітні діти чоловіка, яких дружина не всиновлювала.

Розмір допомоги, у випадку, якщо жінка народила другу дитину, але раніше відмовилась від виховання першої дитини.

Однак, зверну увагу на наступне. Якщо жінка народила другу дитину, але раніше відмовилась від виховання першої дитини, то допомогу призначають і виплачують як на першу дитину, оскільки при підрахунку кількості дітей не враховують, зокрема тих, від виховання яких вказана особа відмовилась, а також переданих на виховання іншій особі.

Також законотворцем передбачено такий випадок, що при народженні двійні або більшої кількості дітей кожна дитина з їх числа вважається наступною. А отже при народжені двійні  на першу дитину буде призначена допомога як на першу, на другу, як на другу.

Актуальним є питання, про народженні дитини в новому шлюбі, при тому, що жінка вже має одну або більше дитину. В такому випадку розмір допомоги буде виплачений як на третю дитину, оскільки враховується загальна чисельність дітей, а не їх кількість від шлюбів.

  Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.