Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Социальное право » Допомога держави при народженні дитиниstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

317ASP879-43327770Майже кожна держава світу гарантує допомогу сім’ї при народженні дитини. Так і наша держава фінансово допомагає при народженні дитини з метою створення   належних умов для  її  повноцінного  утримання  та виховання.

Основними законодавчими актами, які регулюють положення щодо призначення, виплати та інших правових аспектів виплати допомоги є Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми », Закон України «Про державний бюджет на поточний рік» та Постанова КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми».

Тож пропонує більш детально розглянути правові аспекти такого виду державної допомоги.

Згідно ст... 10 ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», допомога при народженні надається одному з батьків або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною, тобто це може бути як мати дитини, так і її батько. Подібна норма міститься в ч. 10 Постанова КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми».Цим же законом чітко окреслено розміри грошової допомоги, які надаються родині. В Ст. 12 цього ж закону сказано, що допомога при  народженні  дитини  нараховується  виходячи   з розміру  прожиткового  мінімуму  для  дітей  віком до шести років, установленого на день народження дитини, а згідно ЗУ «Про бюджет України на 2014 рік» мінімальний прожитковий мінімум для  дітей  віком до шести років на сьогоднішній день становить з 1 січня — 1032 гривні, з 1 липня — 1059 гривень, з 1 жовтня — 1102 гривні. В ч. 2 цієї ж  статті вказано, що допомога при народженні дитини надається у сумі,  кратній  30 розмірам  прожиткового  мінімуму,  -  на першу дитину;  кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму,  — на другу  дитину;  кратній  120 розмірам  прожиткового  мінімуму,  -  на  третю  і  кожну наступну дитину.

Однак, зверну увагу, що грошова допомога виплачується поступово, а не одним єдино разовим платежем.

Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі  прожиткового  мінімуму при народженні дитини,  решта суми допомоги  на  першу  дитину  виплачується  протягом  наступних  24 місяців рівними  частинами  у  порядку,  встановленому Кабінетом Міністрів України.

Отже, для отримання вищевказаної допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення за місцем  проживання одного з батьків чи опікуна, з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини.  З собою слід взяти наступні документи:

—  заяву, яка складену у довільній формі, в якій слід вказати дані реєстрації місця проживання дитини;

— копію свідоцтва про народження дитини;

— паспорт одного із батьків, який звернувся за допомогою до відділу соціального захисту населення;

— витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини для виплати допомоги у зв'язку з народженням дитини,  виданий  відділом  реєстрації актів цивільного стану, або довідка  для  призначення  допомоги  при народженні дитини, видана виконавчим   органом   сільської,  селищної,  міської  (крім  міст обласного   значення)   рад.

Жінки,   які   постійно  проживають (зареєстровані)  на  території  України  і народили дитину під час тимчасового   перебування   за   межами  України,  подають  видані компетентними   органами   країни  перебування  і  легалізовані  в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо   інше   не   передбачено  міжнародними  договорами  України.

Зверну вагу, що звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать; дана норма регулюється ст... 12 ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

 Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.