Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Трудовое право » Кого в першу чергу залишають на роботі при скороченні штату працівниківstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

980Ст. 40 Кодексу Законів про Працю передбачено звільнення працівників у зв’язку із скороченням чисельності або штату працівників. Тому, від скороченні не застрахований ніхто. Однак, слід знати, хто має право на першочергове залишення на роботі при вивільненні працівників при вищеперерахованих обставинах.

Тож пропоную ознайомитися із такими та вже знати, до якої із категорій себе віднести.

Дану право регулює ст... 42 КЗпП  України вказано, що при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

Однак, дуже часто, особливо на великих підприємствах умови праці та навантаження по роботі на працівників йде однакове. То в таких випадках переважне право на залишення на роботі надається наступним категоріям осіб.
В першу чергу  сімейним — при наявності двох і більше утриманців. До утриманців можна віднести як дітей, молодших 18 років так і інших утриманців, передбачених законодавством.
До наступної черги відносяться  особи, в сім'ї яких немає інших працівників із самостій­ним заробітком, іншими словами тільки одна працююча особа.
Якщо перші дві черги на підприємстві відсутні, то перевага на залишення у залишенні на роботі надається працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві. Однак, законотворень не визначив   у кількості відпрацьованих годин чи робочих днів, що дає можливість зрозуміти, що саме є тривалим стажем роботи. Тому можливість визначати цей так званий стаж залишається з керівником підприємства.
До наступної черги відносять працівників, які навчаються у вищих і середніх спеціаль­них учбових закладах без відриву від виробництва. Тобто,, як їх і народі називають «заочники» та «вечірники». Таких працівників а також не мають права звільняти, якщо попередні категорії працівників відсутні.
Учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» також надається переважне право при скороченні чи реорганізації, після вищевказаних осіб.
Однак автори винаходів, корисних моделей, промислових зраз­ків і раціоналізаторських пропозицій чомусь відносяться тільки до 6 категорії осіб, яких залишають на роботі.
Також, чомусь працівників, які дістали на цьому підприємстві трудове каліцтво або професійне захворювання також віднесли під кінець списку першочергового залишення на робочому місці.
Переважне право, у восьмій черзі мають особи з числа депортованих з України, протягом п'яти років з часу повернення на постійне місце проживання до Ук­раїни.
І на кінець цього списку припадають працівники з числа колишніх військовослужбовців стро­кової служби та осіб, які проходили альтернативну службу, — протягом двох років з дня звільнення їх зі служби.

       Одна, цей перелік не є вичерпним. Чинним українським законодавством також передбачені інші категорії працівників, які мають привілегії стосовно залишення на роботі при скороченні штату чи реорганізації підприємства. До наступних можна віднести:

— особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, визначене у п. 20 ст. 16 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 p.;
— учасникам бойових дій, де таке право закріплене за ними у п. 13 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовт­ня 1993 p;
— інвалідам війни, таке право закріплене у п. 14 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 p.;
— членам сімей військовослужбовців та партизан, які загину­ли або померли внаслідок поранення, одержаного при захисті Батьківщини або виконанні інших обов'язків військової служби, де таке право закріплене за ними у п. 14 ст. 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 p.;— особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьків­щиною,  що передбачене у п. 20 ст. 9 Закону України «Про основні засади соціаль­ного захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16 грудня 1993 p.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.