Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Куди скаржитися на суддів?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

рараПитання етичності, компетентності, адекватності та неупередженості  представників судової влади в Україні, як на мій погляд стоїть дуже гостро, та потребує негайних новацій та змін. Інтернет простір просто кишить цікавими історіями про ті чи інші випадки, коли суддя зарекомендовує себе не з кращої сторони: не поважає учасників спору, перебиває, наочно видно, що віддає перевагу одній із сторін…

Та чомусь серед простого населення є така думка, що на суддю вже нікуди не поскаржишся, бо суддя ж….

І така позиція є помилковою. Як відомо, на посаду судді особу призначає Вища кваліфікаційна комісія судді України, яка і займається їх перевіркою, відповідністю займаній посаді, компетентністю.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України, згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів», займається розглядом  заяв та повідомленнь про дисциплінарну відповідальність суддів місцевих та апеляційних судів та за наявності підстав порушує дисциплінарні справи і здійснює дисциплінарне провадження, а також компетентні у прийнятті рішень за результатами дисциплінарного провадження і за наявності підстав застосовує дисциплінарне стягнення до суддів місцевих та апеляційних судів. Та ж комісія і може прийнятирішення про достроковезняттязастосованого досуддідисциплінарногостягення.

Згідно ЗУ «Про судоустрій та статус судді», суддя  зобов’язаний:

1) своєчасно, справедливо та безсторонньорозглядати і вирішуватисудовісправивідповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;

2) дотримуватися правил суддівськоїетики;

3) виявлятиповагу до учасниківпроцесу;

4) додержуватися присяги судді;

5) не розголошувативідомості, якістановлятьтаємницю, щоохороняється законом, в тому числі і таємницюнарадчоїкімнати і закритогосудовогозасідання;

І це тільки малий перелік його обов’язків. Права та обов’язки також регулює безліч норм Процесуального законодавства, в залежності від того, яка категорія справ розглядається.

Тож, якщо під час ведення судового засідання, головуючий суддя веде себе на неналежному рівні, чітко вбачається порушення ваших прав та суддівських обов’язків, не гайте час та пишіть скаргу до Києва, до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, де компетентність та коректність професійних обов’язків судді буде перевірено, а на ваше звернення вам обов’язково нададуть вмотивовану відповідь.  А краще, до скарги додайте звукозапис судового засідання, диск якого, ви можете за бажанням взяти у секретаря судового засідання головуючого судді.

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.