Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Семейное право » Особливості укладення та реєстрації шлюбуstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

ukladennya-shljubuУкладення шлюбу.

Дане питання врегульовано Сімейним кодексом України від 10 січня 2002 року. Статтею 21 СК України передбачено, що шлюбом — є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Головними критеріями в даному визначені виступають 1) сімейний союз, під ним розуміється спільне проживання, спільний побут, взаємні права та обов'язки жінки та чоловіка; 2) союз жінки та чоловіка, це повинні бути різностатеві відносини, одностатеві шлюб в Україні заборонені; 3) зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану, вона встановлена  для забезпечення  стабільності відносин між жінкою та  чоловіком,  охорони  прав  та інтересів  подружжя,  їхніх дітей,  а також в інтересах держави та суспільства.

В інституті  «Шлюб, права та обов’язки подружжя» СК України головними принципами є: 1) шлюбний вік, раніше для жінки встановлювався у сімнадцять, а для чоловіка — у вісімнадцять років, наразі як для чоловіка, так і для жінки цей вік складає 18 років (ст. 22 СК);

2) добровільність шлюбу, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається;

3) одношлюбність, жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі.

 

Процедура та особливості укладення шлюбу:

1. Звернення до органу реєстрації цивільного стану та заява про реєстрацію шлюбу.

Заява  про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до  будь-якого  органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором. Особи,  які  подали  заяву  про  реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими. Дана заява подається особисто, однак можливі випадки (через поважні причини), коли заяву про реєстрацію шлюбу, нотаріально засвідчену, можуть подати представники. Головною умовою в даному випадку є нотаріально посвідчена довіреність на представництво в органах РАЦС. Заява дійсна протягом 3 місяців, якщо реєстрація не відбулася у цей встановлений термін, вона втрачає чинність.

2. Ознайомлення наречених з їхніми правами та обов'язками.

З моменту подачі заяви про реєстрацію шлюбу, на орган РАЦС покладається обов’язок роз’яснити права та обов’язки наречених, а саме:

Права:

1) взаємну обізнаність наречених про стан здоров'я, вони один одному повинні повідомити про стан свого здоров'я;

2) що держава забезпечує створення умов для медичного обстеження;

Обов’язки:

1) якщо особа, яка відмовилася від шлюбу, зобов'язана відшкодувати другій стороні затрати,  що  були  нею  понесені  у  зв'язку з приготуванням до реєстрації шлюбу та весілля, повернення затрат буде можливе тільки в тому випадку, якщо відмова від укладення шлюбу було викликано викликана протиправною, аморальною поведінкою нареченої, нареченого, прихованням нею, ним обставин, що мають для того,  хто відмовився від шлюбу, істотне значення (тяжка хвороба, наявність дитини, судимість).

3. Час та місце укладення шлюбу.

Загальним строком реєстрації шлюбу є однин місяць від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу.

За   наявності  поважних  причин  керівник  органу  РАЦС дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку. У разі вагітності  нареченої,  народження  нею  дитини,  а також   якщо  є  безпосередня  загроза  для  життя  нареченої  або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у  будь-який  інший  день  за  бажанням  наречених протягом одного місяця.

Граничним строком відкладення реєстрації шлюбу є 3 місяці з моменту подачі заяви про реєстрацію шлюбу. Рішення про таке відкладення може бути оскаржене до суду. Шлюб реєструється у приміщенні органу РАЦС.

4. Реєстрація шлюбу.   

Реєстрація шлюбу повинна здійснюватися в обов’язковій присутності наречених, реєстрація через представників не допускаться.

Наречені мають право  обрати  прізвище  одного  з  них  як спільне   прізвище  подружжя  або  надалі  іменуватися  дошлюбними прізвищами. Також мають право створити складне прізвище, шляхом приєднання до свого прізвище прізвище нареченого, нареченої.

 

 

Євген Портянко, юрист (м. Полтава)style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.