Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Трудовое право » Підстави для дострокового розірвання строкового трудового договоруstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

 198_largeЯк вже видніється із назви статті, мова буде йти про ситуації, за яких можливе дострокове розірвання строкового трудового договору з ініціативи директора чи уповноваженого на те органу.

Для початку зясуємо, що строковий трудовий договір у відповідності до ст... 23 Кодексу Законів про Працю України, укладається  у випадках, коли трудовi вiдносини не можуть бути встановленi на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або iнтересiв працiвника.

Однак, не дивлячись на саму назву та поняття такого договору, це не означає, що можна нічого не робити, і отримувати за те платню, адже є оговорений строк його закінчення, і до цього часу можна прости «бити байдики».

У ст... 40 КЗпП України прописано чіткий перелік обставин, які є поважними та за настанням  яких можливо достроково розірвати строковий договір. Тож, до них відносяться:

  • зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників, однак, це у тому випадку, коли працівник відмовляється від переведення його на іншу роботу.
  • якщо працівник не відповідає а займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров'я, які перешкоджають продовженню даної роботи, а так само в разі відмови у наданні допуску до державної таємниці або скасування допуску до державної таємниці, якщо виконання покладених на нього обов'язків вимагає доступу до державної таємниці, однак, це у тому випадку, коли працівник відмовляється від переведення його на іншу роботу, так само, як і у 1-му пункті.
  • якщо працівником систематично не виконувалися без поважних причин обов'язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку. Однак, такому звільненню передує заході дисциплінарного чи громадського стягнення, і якщо це не вплинуло на його відношення до роботи, то «до побачення»;
  • також можливе розірвання строкового договору за прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин;
  • за нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв'язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
  • за умови поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу;
  • поява на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння;
  • вчинення за місцем роботи розкрадання (в тому числі дрібного) майна власника, встановленого вироком суду, що набрав законної сили, чи постановою органу, до компетенції якого входить накладення адміністративного стягнення або застосування заходів громадського впливу;
  • призову або мобілізації власника — фізичної особи під час особливого періоду, що на теперішнй час є, мабуть,найбільш поширеним явищем.

Тож, як бачимо перелік є досить вичерпним та не великим, однак, деякі, не можуть дотриматися і тих пунктів, аби зберегти за собою своє робоче місце.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.