Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Социальное право » Підстави та умови встановлення опіки та піклування?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

46293_1Нажаль, існують випадки, коли людина не може самостійно усвідомлювати свої дії, самостійно дбати про себе, вчиняти правочини та інше. Тому над такими людьми слід встановлювати опіку або піклування.

Опіка та піклування встановлюється над особою для забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки. Така трактовка найшла своє місце в ст... 55 Цивільного Кодексу України.

Законне урегулювання опіки та піклування знайшло своє місце в Цивільному кодексі України, в главі 6.

Відповідно до ст... 58 ЦК України, опіка встановлюється над малолітніми особами, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними.

Щодо піклування, то воно буде регулюватися ст... 59 того ж кодексу: піклування встановлюється над неповнолітніми особами, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, цивільна дієздатність яких обмежена.

Опіка встановлюється над малолітніми особами, які позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними. Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Опіка або піклування встановлюються за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки чи піклування, або за місцем проживання опікуна чи піклувальника. Опікуна або піклувальника призначає орган опіки та піклування, крім випадків, встановлених статтею 60 Цивільного Кодексу.

Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю.

Для того, аби стати опікуном чи піклувальником необхідно подати відповідну заву до органів опіки та піклування. І як зазначено в ст... 63 ЦК України, переважне право на опіку та піклування мають особи які пов’язані із недієздатною особою сімейними, родинними  відносинами, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна чи піклувальника.

А при призначенні опікуна для малолітньої особи та при призначенні піклувальника для неповнолітньої особи враховується бажання підопічного.

Однак, існує ряд осіб, які не мають права бути опікунами чи піклувальниками:

1) особа яка позбавлена батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

 2) особа, поведінка та інтереси якої суперечать інтересам фізичної особи, яка потребує опіки або піклування.

До встановлення опіки або піклування і призначення опікуна чи піклувальника опіку або піклування над фізичною особою здійснює відповідний орган опіки та піклування.

Опікун зобов’язаний дбати про підопічного, про створення йому необхідних побутових умов, забезпечення його доглядом та лікуванням. Опікун малолітньої особи зобов’язаний дбати про її виховання, навчання та розвиток.

Однак, опікун не може здійснювати дарування від імені підопічного, а також зобов’язуватися від його імені порукою.

Більше детальну процедуру встановлення опіки та піклування, а також усіх прав, обов’язків, та інших умов розписано наказі N 34/166/131/88 від 26.05.1999 року Про затвердження Правил опіки та піклування.

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.