Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Налоги и право, Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Податковий компроміс і платники податківstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

46180Податковий компроміс є позитивним інструментом, так як він спрямований на врегулювання правовідносин між платниками податків і контролюючими органами.

Якщо податковий компроміс буде складовою єдиного комплексу засобів, спрямованих на взаємодію контролюючих органів та платників податків, то можлива його результативність.

Згідно проекту, передбачається можливість приведення діяльності підприємств, що раніше мінімізовували свої зобов'язання, у відповідність із законом. Проект Закону України носить назву «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств і податку на додану вартість під час застосування податкового компромісу».

Можливість платника податків особисто ініціювати надання уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість є одним з позитивних аспектів даного Проекту. Режим податкового компромісу виникає внаслідок волевиявлення платника податків відобразити існуючі порушення податкових вимог, а не внаслідок перевірки контролюючими органами, як це було передбачено попереднім Проектом.

Це дозволяє досягти позитивного впливу на державний бюджет та надати можливість суб'єкту господарювання виконати зобов'язання в оптимізованому обсязі без їх донарахування надалі.

Застосування цього режиму обтяжене ризиками, які можуть спричинити протилежний ефект. Дія податкового компромісу залежить від контролюючих органів та від сумлінності  платників податків, які раніше ухилялись від виконання зобов'язань.

 Проект передбачає повноваження контролюючого органу у разі подання уточнюючого розрахунку платником податку у процедурі досягнення податкового компромісу.

Зустрічну звірку, направлення запиту, який містить інформацію проможливі порушення платників податків вимог податкового законодавства, проводить орган контролю. Узгодженою вважається така сума податкових зобов'язань тоді, коли такий запит не надсилається.

Платник податків може позбутися права на реалізацію податкового компромісу та зазнати збільшення зобов'язань ,у разі зловживання з боку податкових органів.

 А також розмір існуючих зобов'язань може бути зменшений у зв'язку з різними корупційними схемами.

Якщо податковий компроміс буде складовою єдиного комплексу засобів, спрямованих на взаємодію контролюючих органів і платників податків, а не окремим правовим інструментом, то його результативність буде високою .

  Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.