Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Семейное право » Поділ спільно нажитого майнаstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

podil-spilnogo-majnaВідповідно до чинного законодавства України особи, які розлучились, мають право на поділ майна, яке було нажито у шлюбі. Таке майно називається спільно нажитим. Право на нього мають і чоловік, і жінка в рівній мірі. Іноді трапляється ситуація, що один з подружжя не працює, і тоді після розлучення та особа, котра працювала, старається у судовому порядку довести цей факт з надією, що усе майно залишиться саме йому.

Проте, така думка являється помилковою, адже законодавство передбачає, що усе майно, яке придбане під час подружнього життя вважається таким, що належить обом особам у рівних частках. Винятком можна вважати те майно, котре особа отримала у якості спадку або на підставі договору дарування. У такому випадку це майно не вважається спільно нажитим, та після розлучення не підлягає поділу. Виключне право на нього належить особі, що отримала його у спадок або на підставі договору дарування.

Особи, котрі розлучились, мають право добровільно поділити своє майно. Такі дії не заборонені чинним законодавством, а отже – дозволені. У випадку, якщо це зробити у добровільному порядку не має змоги, то спір з цього приводу буде розглядатись у судовому порядку. Для цього один з подружжя повинен подати позов в суд за місцем знаходження основної частки майна.

Практика свідчить, що у випадку, коли подружжя спільно нажило достатньо багато майна, у тому числі нерухомість, та інші матеріальні цінності, поділ може відбуватись щодо кожного майна в рівних частках. Прикладом такого поділу може бути, наприклад, коли подружжя під час перебування у шлюбі, придбало дві квартири та будинок, в такому випадку усе це майно ділиться на двох осіб порівну. Інший можливий варіант, коли, для прикладу, одна квартира залишається одному члену подружжя, а будинок та інша квартира – іншому члену подружжя. Проте, слід зазначити, що даний варіант розвитку подій можливий лише тоді, коли позивач та відповідач погоджуються на такий крок.

У разі, якщо добровільний розподіл майна неможливий, суд може витребувати експертну оцінку майна. У такому випадку, якщо одна квартира, згідно з оцінкою буде коштувати стільки ж, скільки інша квартира разом з будинком, суд має повне право одну квартиру залишити одному члену подружжя, а іншу квартиру та будинок – іншому.

Також слід зазначити, що у разі, якщо предметом спору є одна квартира, і суд визнав право на дану квартиру за обома членами подружжя, після чого один з подружжя вирішив продати свою частку у спільній нерухомості, тоді інший співвласник має першочергове право на купівлю даної частки майна.

Як ви вже зрозуміли, поділ усього майна повинен відбуватись у рівних частках. Проте, подружжя на власний розсуд, без подачі заяви до суду може самостійно вирішити дане питання. Практика показує, що у випадку добровільного поділу майна, подружжя продає нерухомість, та ділить кошти порівну, або ж один з подружжя викупляє у іншого його половину спільного майна.

З практичної точки зору, здійснюючи поділ самостійно шляхом продажу майна, слід добряче все продумати, адже траплялись випадки, коли чоловік продавав спільно нажиту квартиру, та віддавав половину її вартості дружині, після чого дружина писала позов на поділ майна. Таким чином по факту один член подружжя може отримати повну вартість квартири, а інший залишитись без нічого. У випадку, якщо здійснюються такі дії, краще факт передачі коштів здійснювати шляхом перерахунку коштів на банківський рахунок, адже в такому випадку у вас буде документальне підтвердження факту оплати.

У будь-якому випадку, такі дії краще усього узгоджувати з юристом, чи адвокатом, який зможе професійно порадити яким саме чином краще вчинити у даній ситуації. Від того, наскільки правильно це все зробити та оформити, буде залежати те, чи зможете ви в подальшому відстояти свої права, якщо ваш колишній чоловік/дружина захоче неправомірними методами отримати від вас максимальну суму коштів. Тому, будьте обережні в таких питаннях, та обов’язково радьтесь з фахівцями у цій сфері.

Дмитрий Гриневич, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.