Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Трудовое право » Порядок оформлення працівників у фізичних осіб-підприємцівstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

1349865130_10168Вести трудові книжки зобов’язані всі роботодавці, у тому числі приватні підприємці та інші фізичні особи, які не займаються підприємницькою діяльністю, але наймають громадян на роботу (наприклад нянею, покоївкою, водієм тощо).

Однак досі залишається неврегульованим питання заповнення титульного аркуша трудових книжок працівників, першим роботодавцем яких є фізична особа – підприємець або інша фізична особа, яка використовує найману працю. Так згідно з листом Мінпраці від 23.03.2006р. №ДЦ-12-1528/0/6-06 підприємцю (іншій фізичній особі – роботодавцю) право заповнювати першу сторінку не надано. В такій ситуації не ведення трудової книжки не є порушенням норм трудового законодавства і фізична особа – роботодавець, не може притягуватись до відповідальності, передбаченої ст.41 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення.

Для роботодавців – фізичних осіб встановлено окремий порядок оформлення трудових відносин, тобто підтвердження факту укладання трудового договору. Він має відповідати типовій формі, яка затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України „Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою ” від 08.06.2001 №260, його також слід у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи подати на реєстрацію до державної служби зайнятості ( до речі, цей орган необхідно сповістити і у разі припинення трудових відносин). І лише запис про реєстрацію трудового договору або зняття його з реєстрації дає право фізичній особі відобразити у трудовій книжці працівника факт прийняття на роботу чи звільнення з роботи.

Крім цього, слід пам’ятати, що записи, внесені фізичною особою, повинні підтверджуватися підписом посадової особи органу державної служби зайнятості, який зареєстрував трудовий договір, і засвідчуватися його печаткою.

Далі, спираючись на укладений і зареєстрований трудовий договір, фізична особа – роботодавець (в т.ч. приватний підприємець) може зробити у трудовій книжці працівника запис про виникнення або припинення трудових відносин.

1). Під час прийняття на роботу у графі 3 записують:

„Прийнятий на роботу (далі зазначають професійну характеристику робіт) за трудовим договором (зазначають дату та номер договору), зареєстрованим у державній службі зайнятості ” ). При цьому у графі 4 пишуть, на підставі чого зроблено запис (дата, номер реєстрації трудового договору державною службою зайнятості) відповідно до запису, проведеного державною службою зайнятості при його реєстрації:„Трудовий договір (номер), зареєстрований (дата) за номером (номер)”.

2) Звільнення з роботи у фізичної особи у графі 3 фіксуються записом: „Звільнений з роботи (далі зазначається підстава звільнення з посиланням на відповідні статті КЗпП України)”, а до графи 4 записують дату зняття трудового договору з реєстрації державною службою зайнятості відповідно до запису, проведеного останньою в трудовому договорі при його реєстрації: „Трудовий договір (номер) знято з реєстрації (дата)”.

Унесені фізичною особою до трудових книжок записи підтверджуються підписом посадової особи органу державної служби зайнятості, який зареєстрував трудовий договір, і засвідчуються його печаткою. Записи, внесені фізичною особою – роботодавцем до трудових книжок працівників, підтверджує посадова особа державної служби зайнятості. Трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб — суб'єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов'язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо), зберігаються безпосередньо у працівників. Періоди роботи у фізичної особи в цьому разі підтверджуватимуться письмовим трудовим договором.

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.