Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Наследство, Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Порядок прийняття спадщини з пропущеними строкамиstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

Frustrated Woman at Computer With Stack of PaperОформлення спадку досить складна та довгочасова процедура. Як вбачається зі статті 1269 Цивільного кодексу України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця. В заяві про прийняття спадщини обов’язково потрібно вказати наступні дані: після кого спадкується спадкова маса( спадкове майно, обов’язки, зобов’язання, борги), дату смерті спадкодавця, ким приходиться особа, яка подає заяву померлій людині, обов’язково надати документ, який підтверджує рідство.

Однак така норма закону не відома багатьом  прошаркам суспільства, які пропустивши цей строк просто починають перейматися: «Що ж тепер?» . Головне — не панікувати. І знову таки ми звертаємося до Цивільного кодексу, де в ч.3 ст...1272 мова йде про те, що, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Подібну норму нам прописує п. 24 Постанови Пленуму ВСУ «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008 року № 7 особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України.

Спадкоємець після визнання йому додаткового строку для прийняття спадщини має право прийняти спадщину в порядку, встановленому ст. 1269 ЦК України, звернувшись в нотаріальну контору, після чого вважається таким, що прийняв спадщину.

 Отже мова йде про звернення з позовом до суду. Сам позов буде про призначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини. І от треба добре поміркувати, яка ж поважна причина була, що завадила вчасно звернутися до нотаріуса. Що ж є поважною причиною? Звертаємося до науково-практичного коментаря ЦК України, де в коментарі до ч. 3 ст. 1272 говориться, що тривале відрядження, відсутність відомостей про смерть особи визнається судом поважною причиною пропуску звернення до нотаріальної контори. Проте цей перелік не є вичерпним. Як вбачається з судової практики, юридична необізнаність, тобто не знання людини про певні встановлені часові строки для звернення до нотаріальних контор, несприятливі погодні умови, відсутність коштів, а також багато інших причин суд визнає також поважними та надає додатковий строк для прийняття спадку.

Пам’ятайте, що якщо спадкодавець помер до 2004  року, тобто до часу прийняття та набрання законної сили нового Цивільного Кодексу України, то дана справа буде вирішуватися за старим ЦК УРСР, який діяв на той час.

Після розгляду вищевказаних заяв суд найчастіше виносить рішення, про надання додаткового строку для прийняття спадщин, після отримання якого слід звернутися із заявою, вищевказаною в тексті, до нотаріальної контори та розпочинати процедуру прийняття спадщини.

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

1 Комментарий

  1. Дуже цікава інформація.

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.