Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Жилищное право, Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Порядок укладання договірних відносин щодо житлових приміщеньstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

1389444630_arenda_kvartirЧинним українським законодавством чітко урегульовано питання щодо оренди як житлових приміщень.

Загальні права та обов’язки згідно такого правочину регулюється главами 58 «Найм (оренда)» та 59 «Найм (оренда) житла» ЦК України . До того ж саме приміщення, яке здається в оренду має бути з чітко зазначеним цільовим призначенням, тобто придатним для проживання, така норма регулюється главою 59 ЦК України, а саме ст... 812, а саме ч. 2: помешкання має бути придатним для постійного проживання у ньому.

Як вказано в ч.1 ст. 810 ЦК України за договором найму (оренди) житла одна сторона – власник житла, наймодавець, передає або зобов’язується передати другій стороні, наймачеві, житло для проживання у ньому на певний строк за плату.

Ст. 812 ЦК України чітко врегульовано, що предметом договору найму житла можуть бути помешкання, зокрема, квартира або її частина, житловий будинок або його частина. Наймач житла у багатоквартирному житловому будинку має право користування майном, що обслуговує будинок, згідно ч. 3 ст. 812 ЦК України.Ч. 1 ст. 811 ЦК України вказано, що договір найму житла укладається у письмовій формі.

Частиною першою статті 811 ЦК України не передбачено обов’язкового нотаріального посвідчення договору найму житла. Однак, за бажанням чи за домовленістю сторін така угода може бути посвідчена нотаріально, у відповідності до статті 54 Закону України «Про нотаріат» вказано, що нотаріуси, зокрема, посвідчують угоди, щодо яких законодавством встановлено обов’язкову нотаріальну форму, а також за бажанням сторін й інші угоди.Нотаріус при посвідченні, на бажання сторін, договору найму (оренди) житла для проживання (квартири, її частини, житлового будинку, його частини), належних фізичним та юридичним особам на праві власності,що вказано в пункті 112 Інструкції про вчинення нотаріальних дій вимагає витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно і, для огляду, правовстановлювальний документ про належність наймодавцю житла, що здається в найм (оренду).І як вказано в п. 114 вищезазначеної Інструкції, у тексті договору найму (оренди) житла обов’язково зазначаються особи, які проживатимуть разом із наймачем. Ці особи, відповідно до статті 816 ЦК України , набувають рівних з наймачем прав та обов’язків щодо користування житлом. Однак саме наймач буде нести відповідальність перед наймодавцем за порушення умов договору особами, які проживають разом з ним. Якщо наймачами житла є кілька осіб, їхні обов’язки за договором найму житла є солідарними, що має бути прописано в самому договорі, або врегульовано додатковою угодою.

Ст... 820 ЦК України встановлюється умови та права учасників правочину, щодо оплати житла переданого у оренду, а саме: якщо законом встановлений максимальний розмір плати за користування житлом, плата встановлена у договорі, не може перевищувати цього розміру. Одностороння зміна розміру плати за користування житлом не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Наймач вносить плату за користування житлом у строк, встановлений договором найму житла. Якщо строк внесення плати за користування житлом не встановлений договором, наймач вносить її щомісяця. Орендні платежі за договором оренди житла з викупом – періодичні платежі, які особа-орендар сплачує підприємству-орендодавцю відповідно до умов договору оренди житла з викупом протягом усього строку дії договору. Орендні платежі включають платежі на викуп обраного особою-орендарем житла, винагороду (дохід) орендодавця. Особа-орендар також зобов’язана компенсувати підприємству-орендодавцю витрати, визначені законом.

Зміна умов договору, чи пропозиції щодо його доповнення слід вчиняти за допомогою додаткових договорів, які укладаються попередньо направленим листом про пропозицію щодо доповнення чи зміни вищевказаного договору.

Поліна Марченко, ВПраве style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.