Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Защита прав потребителей, Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Пошкодили товар в магазині. Чи потрібно його оплачувати?



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

3577Із захистом своїх прав, як споживача, ми маємо справу майже не що дня. Однак, дуже часто не знання закону змушує оплачувати нас нашу необізнаність. Тому ця стаття присвячена тому, як поводити себе в магазині, чи інших подібних місцях, у випадку, коли ненароком пошкодили або знищили певний товар чи продукцію.

Дуже часто, особливо у великих магазинах, супермаркетах, трапляються випадки, коли ненароком розбиваєш пляшку дорогого вина, чи мобільний телефон чи іншу річ, щоб то не було. І тут починається: ви маєте сплатити за товар, ви його пошкодили, ми зараз викличемо міліцію та таке подібне. Але почекайте діставати гаманець, заспокойтесь  та слідуйте наступним інструкціям.

Перш за все пам’ятайте, що відшкодувати  кошти  за зіпсовану річ на місці події ви не зобов’язані, а тільки після набрання рішення суду, в якому вас буде визнано особою, яка спричинила шкоду, при цьому має буде чітко обґрунтовано та доведено, розмір заподіяної вами шкоди та встановлено причинний зв'язок між вами та пошкодженим предметом, та умисел, тобто той факт, що ви умисно пошкодили той чи інший товар.

Раджу запам’ятати всього 3 статті із нашого чинного законодавства, а саме: ст... 323 Цивільного Кодексу України, де зазначено, що ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом.

Тобто, перш ніж звинуватити вас у псуванні чи знищенні товару продавець чи адміністрація магазину повинна довести, що ви умисно спричинили дію, яка пошкодила чи знищила товар, на що ви маєте повне право заперечувати та давати свої доводи, щодо необережної передачі товару продавцем, чи порушення ДБН В.2.2-9-99, мінімальної ширини проходу у торгових залах чи приміщеннях , чи розстановки товару у небезпечний для нього спосіб.

Також пам’ятайте про ч. 2 ст. 1166 ЦК України, де вказано, що особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Однак, якщо ж адміністрація закладу вимагає від вас оплати товару, погрожуючи кремезним виглядом охорони чи міліцією, не чекаючи їхніх дій – викликайте правоохоронні органи, та повідомляйте, що невідомі вам особи. силою утримують вас, обмежуючи вашу свободу пересування та вимагають від вас певну суму коштів, що підпадає під кримінальну відповідальність за ст... 146 Кримінального Кодексу України: незаконне позбавлення  волі чи викрадення людини та ст... 189 того ж Кодексу: вимагання.

І нагадайте, що у відповідності до п. 2 ст. 17 ЗУ «Про захист прав споживачів» продавець зобов'язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати.  Забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту, у будь-який спосіб обмежувати використання ним електронних платіжних засобів, якщо відповідно до законодавства продавець (виконавець) зобов'язаний приймати їх до сплати.

Поліна Марченко, ВПраве



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2016 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.