Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Права підозрюваного у вчиненні злочинуstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

95Законодавець у новому Кримінальному процесуальному Кодексу чітко прописав права особи, яку підозрюють у вчиненні правопорушення.

Як зазначається в ст. 42 Кримінального процесуального кодексу України, особа, яка підозрюється у скоєнні злочину має право знати, у чому саме його звинувачують, тобто у вчиненні якого правопорушення він підозрюється. Окрім цього права, підозрюваного своєчасно і чітко повідомити про права, які підозрюваний має, а також отримати при неясності отримати їх тлумачення.

На першу свою вимогу підозрюваний має право мати захисника і побачення з ним до першого допиту з дотриманням умов, що забезпечують конфіденційність спілкування, а також після першого допиту — мати такі побачення без обмеження їх кількості й тривалості.

Також невід’ємним є право на участь захисника у проведенні допиту та інших процесуальних дій. Однак підозрюваний має право і на відмову від захисника в будь-який момент кримінального провадження, так само як і має право на отримання правової допомоги захисника за рахунок держави у випадках, передбачених цим Кодексом та законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги, в тому числі у зв’язку з відсутністю коштів на її оплату.

Пам’ятайте, що ви, як підозрюваний маєте право не говорити нічого з приводу підозри проти нього, обвинувачення або у будь-який момент відмовитися відповідати на запитання.

Також від вас залежить давати пояснення, показання з приводу підозри, обвинувачення чи в будь-який момент відмовитися їх давати, ц е є також вашим правом, гарантованим вам Кримінальним Процесуальним Кодексом.

Ви на будь-якому етапі розслідування маєте право вимагати перевірки обґрунтованості затримання, та у разі затримання або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою — на негайне повідомлення членів сім’ї, близьких родичів чи інших осіб про затримання і місце свого перебування згідно з положеннями статті 213 того ж Кодексу.

Збирати і подавати слідчому, прокурору, слідчому судді докази ви також маєете право.

Право, якого вас не можуть позбавити є таким, що ви маєте право брати участь у проведенні процесуальних дій.

Під час проведення процесуальних дій ставити запитання, подавати свої зауваження та заперечення щодо порядку проведення дій, які заносяться до протоколу.

Застосовувати з додержанням вимог цього Кодексу технічні засоби при проведенні процесуальних дій, в яких він бере участь. Слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд мають право заборонити застосовування технічних засобів при проведенні окремої процесуальної дії чи на певній стадії кримінального провадження з метою нерозголошення відомостей, які містять таємницю, що охороняється законом, чи стосуються інтимного життя особи, про що виноситься вмотивована постанова чи ухвала.

Право, яке вам може дуже знадобитися, це можливість заявляти клопотання про проведення процесуальних дій, про забезпечення безпеки щодо себе, членів своєї сім’ї, близьких родичів, майна, житла тощо, якщо є обґрунтоване побоювання стосовно безпеки тих чи інших осіб.

На будь-якому етапі розслідування ви маєте право ознайомлюватися з матеріалами досудового розслідування в порядку, які передбачені ст. 221 КПК україни, та вимагати відкриття матеріалів згідно зі ст. 290 КПК України.

Право на одержання копій процесуальних документів та письмових повідомлень є також вашим невідємним правом.

Право на оскаржувати рішення, дії та бездіяльність слідчого, прокурора, слідчого судді в порядку, передбаченому КПК Yкраїни, право, яким ви також можете користуватися, і ніхто не може його вас позбавити.

 І під завершення скажу, що ви можете та маєте вимагати відшкодування шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду, в порядку, визначеному законом, а також відновлення репутації, якщо підозра, обвинувачення не підтвердилися.

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.