Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Жилищное право, Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Продаж іпотечної квартири: міф чи реальність?



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

ipoteka2Чомусь існує думка, що продати квартиру чи іншу жилу площу, яка знаходиться під заставою по договору іпотеки неможливо. Але це міф. Існує кілька способів, як продати квадратні метри, які знаходиться в іпотеці.

Для початку з’ясуємо, що іпотека — вид  забезпечення виконання зобов'язання нерухомим майном,  що залишається у володінні і  користуванні  іпотекодавця, згідно з яким, іпотекодержатель  має  право  в  разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов'язання одержати задоволення своїх  вимог  за  рахунок  предмета іпотеки переважно перед іншими кредиторами цього божника. Таке чітко визначене поняття дає нас ЗУ «Про іпотеку».

На справді, існує декілька варіантів продажу іпотечних квартир. Згідно ЗУ «Про іпотеку», де в ст. 9 зазначено, що  іпотеко держатель має право відчужувати предмет іпотеки, однак   спершу потрібно звернути увагу на ст. 38 в якій  зазначено, що за згодою іпотекодавця, за 30 днів  до  укладення  договору  купівлі-продажу письмово повідомити іпотекодавця, чи інших фінансових установ, та всіх осіб, які мають зареєстровані у встановленому законом порядку права чи вимоги на предмет іпотеки, про свій намір укласти    цей  договір.   У разі невиконання   цієї умови іпотекодержатель несе  відповідальність  перед  такими особами за відшкодування  завданих  збитків.

І тільки за згодою, яка буде надана протягом 30 днів від вищевказаних установ, іпотекодержатель має право заключити правочин відносно майна. Розподіл    коштів   від   продажу   предмета   іпотеки   між потекодержателем  та іншими особами, що мають зареєстровані права чи  вимоги на предмет  іпотеки, здійснюється відповідно до встановленого пріоритету та розміру  цих прав  чи вимог. Решта виручки повертається іпотекодавцю. Після чого можна заключати договір купівлі-продажу, який  є правовою  підставою  для  реєстрації права  власності  покупця  на  нерухоме  майно,  що було предметом іпотеки.

Однак, часто, іподекодержатель виявляє бажання продати свої заставлені метри разом із боргом, який є невід’ємною частиною цього приміщення. То в такому випадку є кілька варіантів, як це правильно зробити.

Перш за все, необхідно зустрітися зі співробітником банку і з'ясувати, на яких умовах банк дає згоду на продаж квартири. У банку обов'язково поцікавляться причиною, через яку клієнт збирається продати закладену нерухомість.

Інтерес банку до особистих справ клієнта пов'язаний з тим, що банк, ухваливши вас як первинного боржника, пішов на деякі трудовитрати, оцінив свої ризики, оцінив вашу платоспроможність. Тепер ви пропонуєте оцінити нового позичальника, в чому банк абсолютно не зацікавлений. Окрім цього, проведення будь-якої операції вимагає часу, це завжди розраховані ризики з усіх боків. Адже покупець повинен ясно розуміти, в які терміни він отримає від банку можливість зняти обтяження, чи не буде затягування. Продавець теж не повинен затягувати процес до безкінечності, весь час підвищуючи ціну на квартиру.

Тому банк, швидше за все, вимагатиме від продавця і покупця укласти нотаріально завірену попередню угоду, яка дозволить покупцеві звернутися до суду з позовом про примус до укладання договору купівлі-продажу квартири. Але це знову ж таки займе чимало часу. Є кілька варіантів реалізації квартири, що знаходиться в заставі у банку.

Першим варіантом  буде самостійний продаж квартири, який буде полягати у тому, щоб, по-перше отримати  згоду банку і надає відомості щодо  суми заборгованості по кредиту на певну дату, а потім  в нотаріальному порядку укладається попередня угода з покупцем вашої квартири. Покупцем  сплачується  сума вашої заборгованості по кредиту, перераховуючи грошові кошти на розрахунковий рахунок кредитної організації, тобто до заставодержателя. Після чого, ви берете у банку з яким заключали іпотечний договір, довідку про відсутність заборгованості по кредиту та отримуєте на руки. І в обумовлений в попередньому договорі термін йдете в реєстраційну службу і реєструєте: зняття обтяження на квартиру, що продається, перехід права власності на іпотечну квартиру і договір купівлі-продажу. Різницю між вартістю та фактично сплаченою сумою банку покупець такого майна сплачує іпотеко держателя.

Інший варіант продажу дуже схожий на перший, але банк береться супроводжувати операцію, самостійно зв'язуючись з реєстраційною службою. Покупець вносить гроші в рахунок погашення кредиту, так би мовити  в депозитарну скриньку саме цього банку, а різниця між обумовленою продажною вартістю житла і сумою кредиту закладається в іншу депозитарну скриньку на звичайних умовах операції купівлі-продажу квартири. Після цього банк надає в реєстраційну службу повідомлення про те, що кредит погашений, передає заставу, і відбувається звичайна реєстрація операції і переходу прав, описаної в першій схемі. Різницю грошових коштів між сумою покупки і сумою продажу квартири ви отримуєте зі скриньки банку після реєстрації операції.

Третім варіантом є схема, за якою купується сам кредит, а разом із ним предмет застави. В такому випадку банк схвалює нового позичальника на старий кредит, і відбувається оформлення кредиту на нього. Підписується угода про переклад боргу на покупця, який в подальшому стає новим власником, який набуває права власності на продану вами житлоплощу і обов'язок погасити борг перед банком, ставши, таким чином, новим боржником. Квартира, відповідно, теж знаходиться в заставі у банку. І новий власник в обумовлені договором строки сплачує відповідні грошові внески в рахунок покриття заборгованості по кредиту.

 Поліна Марченко, ВПраве



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

1 Комментарий

  1. Очень интересная информация.

Оставьте ваш комментарий


© 2016 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.