Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Семейное право » Процедура стягнення аліментів з батька іноземцяstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

1384856744_1308757996_grois-lkz-lsntqСтягнення аліментів на виховання дитини одним з батьків, безумовно, тема не проста.Добре, якщо батьки домовилися мирно про суму, яку один з подружжя буде виділяти на виховання дитину, але якщо ні, як це буває часто, то процес призначення та стягнення аліментів буде проходити досить болісно.
Почнемо з того, що в нашій країні дуже складно довести дохід батька, з якого стягуються аліменти, навіть якщо очевидно, що він далеко не бідний. Суд стягує аліменти тільки з офіційних доходів, офіційної заробітної плати і т. д. Якщо врахувати те, що батько може навмисне принести документи про занижену зарплату, то суд прийме рішення про стягнення на підставі цих документів. На відміну від наших вітчизняних тат і мам, які дозволяють собі приховувати доходи, громадяни іноземних держав дозволити собі цього не можуть, тому стягнення аліментів з іноземців найчастіше хоч і триває довше за часом, зате приносить найкращий фінансовий результат. Якраз про цю процедуру і піде мова нижче.
Обов’язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття, тобто до 18 років, і право на аліменти на дітей закріплено в ст. 180 Сімейного кодексу України. Обов’язок утримувати дитину закріплений за обома батьками, як матір’ю дитини, так і її батьком. Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України сума коштів на утримання дитини встановлюється або за домовленістю між матір’ю та батьком дитини, або присуджується за рішенням суду у частці від доходу батька у твердій грошовій сумі. Сума на утримання дитини (аліменти) стягується на користь того з батьків, з яким проживає дитина .
Для того щоб визначити розмір аліментів і стягнути аліменти в примусовому порядку з громадянина іноземної держави, необхідно подати позовну заяву про стягнення аліментів на неповнолітню дитину або в український суд за місцем реєстрації батька-позивача, або в суд тієї держави, громадянином або підданим якого є батько-відповідач.
Як уже зазначалося вище, для визначення розміру аліментів та їх стягнення необхідно подати відповідну позовну заяву до місцевого суду за місцем реєстрації стягувача аліментів. До позовної заяви необхідно додати:
— копію паспорта та ідентифікаційного коду;
— копію свідоцтва про шлюб (про розірвання шлюбу);
— свідоцтво про народження дитини (дітей);
— документи, що підтверджують дохід особи, з якого стягуються аліменти (якщо такі є).
— копія позовної заяви – 2 примірники (з урахуванням всіх документів, які додаються до позовної заяви).
Якщо на руках немає довідки про доходи особи, то є різні варіанти її отримання. Однак можна поставити і попередню суму доходу, надавши суду дані про професію, посаду, яку займає відповідач, і приблизну заробітну плату, яку в країні платять на аналогічній посаді. Коли рішення суду, яке набрало законної сили, буде вже на руках, його необхідно буде виконати.
Для цього в територіальне управління юстиції Мін’юсту за місцем реєстрації позивача необхідно подати:
— заяву (звернення) про визнання та виконання рішення суду України про стягнення аліментів на території іншої країни (заява (звернення) складається в довільній формі);
— клопотання про визнання та виконання рішення про стягнення аліментів на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном (п. 12 Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном).
Клопотання складається за формою згідно з додатком 2 до Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном. У клопотанні потрібно вказати:
— повне ім’я відповідача (боржника), дата народження, громадянство, його адреса, рід занять і місце роботи (якщо вони відомі) і по можливості фото боржника;
— відомості про фінансовий та сімейний стан боржника, його майно (якщо — такі є);
— будь-яку іншу інформацію, яка може сприяти встановленню місцезнаходження боржника.

До клопотання необхідно додати:
— копію судового рішення;
— довідку про те, що рішення вступило в законну силу (видає суд, який прийняв рішення);
— довідку про часткове виконання або невиконання рішення на території України (видає орган виконавчої служби);
—  довідку про те, що боржник був повідомлений належним чином про місце і час проведення судового засідання, якщо боржник не брав участь в судовому засіданні (видає суд, що розглядав спір);
при необхідності і можливості копія протоколу судового засідання, під час якого справа була розглянута по суті;
— фото стягувача;
— переклад клопотання та документів, які до нього додаються, на ту мову країни, на території якої воно має бути виконано.
Далі Мінюст сам пересилає документи до відповідного органу договірної країни для його виконання. Потрібно сказати, що Україна приєдналася до Конвенції про стягнення аліментів за кордоном в 2006 році. Серед країн, які підписали Конвенцію про стягнення аліментів за кордоном: Австралія, Австрія, Алжир, Аргентина, Барбадос, Бельгія, Білорусь, Болівія, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Буркіна Фасо, Македонія, Угорщина, Гаті, Гватемала, Німеччина, Греція, Данія , Домініканська Республіка, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія, Кабо-Верде, Казахстан, Камбоджа, Кіпр, Колумбія, Куба, Киргизстан, Ліберія, Люксембург, Марокко, Мексика, Монако, Нігер, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Пакистан, Польща , Португалія, Молдова, Румунія, Сальвадор, Святійший Престол, Сейшельські Острови, Сербія, Словаччина, Словенія, Великобританія і Північна Ірландія, Суринам, Туніс, Туреччина, Уругвай, Філіппіни, Фінляндія, Франція, Хорватія, Центральноафриканська республіка, Чорногорія, Чеська Республіка, Чорногорія, Чилі, Швейцарія, Швеція, Шрі-Ланка, Еквадор, Естонія.
Є другий варіант стягнення аліментів з іноземця. Зробити це можна все через те ж територіальне управління юстиції Мін’юсту за місцем своєї реєстрації. Даний спосіб можна використовувати, коли немає рішення українського суду про стягнення аліментів з відповідача, який проживає за кордоном, коли рішення подібних суперечок здійснюється згідно із законодавством Договірної країни за місцем проживання відповідача і коли необхідно вирішити питання про збільшення розміру аліментів.
У цих випадках, як уже зазначалося вище, згідно п. 8 Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном необхідно до територіального управління Мін’юсту подати:

— звернення про вирішення питання про стягнення аліментів на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном

— заяву про стягнення аліментів на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном.

Звернення складається в довільній формі. Заява в обов’язковому порядку заповнюється згідно з додатком 1 до Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном.

До заяви потрібно додати:

— засвідчену копію документа, що підтверджує ступінь родинних зв’язків між відповідачем і дитиною (свідоцтво про народження, рішення суду про встановлення батьківства);

— фото (своє);

— нотаріально засвідчена довіреність, яка уповноважує орган відповідної. Договірної сторони діяти від імені позивача (замість цього документа може бути видана довіреність будь-якій іншій особі діяти від імені позивача і виступати в його інтересах);

офіційно засвідчений переклад всіх документів на мову тієї країни, в яку вони будуть подаватися.

Крім цього, до заяви можуть додаватися будь-які інші документи, які підтверджують фінансовий стан відповідача, його місце перебування і т. д. Якщо питання полягає в збільшенні розміру аліментів, то до вищевказаних документів потрібно прикласти ще й рішення суду, яким встановлено певний розмір аліментів. Весь пакет документів повинен бути переведений на мову країни, в якій буде відбуватися стягнення аліментів. Далі Мінюст передає повний пакет документів у відповідний орган країни (протягом 1 місяця з дня реєстрації відповідних документів), в якій проживає або перебуває боржник, для розгляду заяви по суті і стягнення аліментів у разі вирішення питання на користь стягувача аліментів.Про хід просування розгляду справи уповноваженим органом Договірної країни Мін’юст зобов’язаний регулярно повідомляти заявника.

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.