Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Семейное право » Розлученняstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

rozluchennyaВідповідно до чинного законодавства України, кожна особа має право вибору. Це право можна віднести також до права особи обирати людину, з якою вона в подальшому вступить в шлюбні відносини. Оскільки сім‘я, згідно Сімейного кодексу України, визначається найвищою цінністю, кожна особа має право на одруження, чи розлучення. Одруження можливе за умови досягнення особою певного віку, а розлучення – у будь-який момент після реєстрації шлюбу.

Часто, молоді сім’ї не можуть знайти компромісного вирішення проблем, і змушені подавати на розлучення. Практика показує, що здебільшого на розлучення подають жінки, аніж чоловіки. У випадку якщо у осіб, що вирішили розлучитись, є неповнолітні діти, законодавство передбачає можливість розірвання шлюбу виключно у судовому порядку.

Якщо ви вирішили подати на розлучення, слід пам’ятати декілька нюансів. По-перше, у випадку, якщо одна із сторін не хоче розлучатись, суд на власний вибір може визначити термін на примирення сторін. Це зроблено для того, щоб подружжя могло помиритись. Такі дії вчиняються тому, що у подружжя є діти. В свою чергу законодавство України говорить, що неповнолітні діти повинні бути забезпечені як материнською, так і батьківською опікою. Таким чином, суд дає можливість сім’ї примиритись задля блага їх дітей.

Важливо знати, що строк на примирення сторін повинен бути чітко обмежений судом у кількості днів. Це робиться для того, щоб суд не мав змоги зловживати своїм становищем, та призначати необмежений строк на примирення. До речі, з практики відомо, що в Україні траплялись випадки, коли судді надавали сторонам невизначений термін на примирення. Однак, такі дії – пряме порушення чинного законодавства. Це призводить до того, що фактично подружжя не може розлучитись, оскільки справа відкладається на невизначений термін, і може лежати в суді десятки років. Здавалось би, в такому випадку слід подати ще один позов на розлучення. Однак такий позов буде судом відхилений, оскільки тотожний позов вже знаходиться на розгляді в суді.

Саме тому, чинне законодавство говорить, що строк примирення повинен чітко визначатись судом. Це дозволяє позивачу відстояти свої законні права та інтереси.

Наступний пункт, який слід пам’ятати, це те, що у випадку, якщо позивач та відповідач згодні на розлучення, в такому випадку суд має право не призначати строк на примирення осіб. У випадку спільної згоди сторін на розлучення, суд може винести рішення одразу ж після першого судового засідання. Це дає змогу швидко розлучитись. Але варто пам’ятати, що такий розвиток подій можливий лише в тому випадку, якщо позивач підтримує свої позовні вимоги, а відповідач не заперечує на розлучення.

Після того, як суд виніс рішення про розлучення, сторона, яка не погоджується з цим рішенням, має право на подальше оскарження рішення суду першої інстанції у суд вищої ланки. Але, якщо відповідач по справі добровільно погодився на розлучення, то логічно, що апеляційний суд не задовольнить його вимог, у випадку якщо він захоче змінити свою думку після винесення рішення районним чи міським судом. Хоча, апеляційний суд, як правило, у таких випадках направляє справу на новий розгляд у суд першої інстанції.

Після того, як рішення суду набрало законної сили, не варто забувати те, що вам потрібно отримати ще свідоцтво про розірвання шлюбу. Таке свідоцтво має право видати лише відділ РАЦС. Для цього, вам необхідно звернутись до відділення, котре реєструвало ваш шлюб. Ви повинні написати заяву на отримання свідоцтва про розірвання шлюбу. До заяви потрібно додати рішення суду, яке вступило в законну силу.

Не слід забувати, що у випадку, якщо рішення не вступило в законну силу, свідоцтво про розлучення вам не мають права видати. Це здійснюється для того, щоб незгідна сторона могла оскаржити рішення суду у вищестоящій інстанції. Після того, як рішення вступило набрало чинності, вам зобов’язанні видати свідоцтво про розірвання шлюбу.

Дмитрий Гриневич, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.