Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Що таке банківська таємниця та порядок її розкриття  style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

1401537512_bankovskaya-taynaМабуть, кожен із нас, хоча б раз за своє життя чув таке поняття, як банківська таємниця, але не кожен мабуть знає, що до неї відноситься. У відповідності до ч. 1 ст. 60 Закону України « Про банки і банківську діяльність » банківська таємниця це інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта , яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банком. До якої слід віднести наступні дані:

— відомості про банківські рахунки клієнтів, у тому числі кореспондентські рахунки банків у Національному банку України ;

— операції , які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди;

— фінансово-економічний стан клієнтів;

— системи охорони банку та клієнтів;

— інформація про організаційно-правову структуру юридичної особи — клієнта — її керівників, напрями діяльності;

— відомості стосовно комерційної діяльності клієнтів чи комерційної таємниці — будь-якому — проекті, винаході , зразків продукції та інша комерційна інформація;інформація щодо звітності по окремому банку, за винятком тієї, що підлягає оприлюдненню; — коди , що використовуються банками для захисту інформації.

І як вказано у законі, доступ до такої інформації має обмежене коло осіб. Однак, існують випадки, коли банківську таємницю необхідно розкрити з тих чи інших мотивів, що передбачене ст... 62 того ж закону. Тож, банківська таємниця стосовно  юридичних та фізичних осіб, розкривається банкок у таких випадках:

— на письмовий запит або з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду;

— органам прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Антимонопольного комітету — на їх письмову вимогу щодо операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи — суб'єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу;

— органам доходів і зборів на їх письмову вимогу про наявність банківських рахунків;

— центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів , одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, на його запит щодо фінансових операцій, що стали об'єктом фінансового моніторингу (аналізу ) згідно із законодавством щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню ) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, а також учасників зазначених операцій;

— органам державної виконавчої служби на їх письмову вимогу з питань виконання рішень судів та рішень, що підлягають примусовому виконанню відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», стосовно стану рахунків конкретної юридичної особи або фізичної особи, фізичної особи — суб'єкта підприємницької діяльності;

— Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у випадках самостійного подання банком інформації про банк як емітента та адміністративних даних відповідно до законів про цінні папери та фондовий ринок .

— Довідки по рахунках (вкладах) у разі смерті їх власників надаються банком особам , зазначеним власником рахунку (вкладу) в заповідальному розпорядженні банку , державним нотаріальним конторам або приватним нотаріусам , іноземним консульським установам по справах спадщини. — Банк також має право розкривати інформацію, яка містить банківську таємницю, особі (в тому числі уповноваженому діяти від імені держави), на користь якої відчужуються активи та зобов'язання банку при виконанні заходів , передбачених програмою фінансового оздоровлення банку, або під час здійснення процедури ліквідації .style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.