Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Що таке договір управління майномstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

big_5152762ca158198ba756a4fcbd68c31b48dc9f23064d27697985cba4de926361Окремим пунктом в цивільному законодавстві законотворець передбачив можливість управління вашим майном іншою особою, за тих чи інших обставин.

Якщо ж більше детально розглянути такий вид договірних відносин, то така правова позиція регулюється Цивільним Кодексом України, а саме у главі 70, де у ст. 1029 чітко вказано, що за договором управління майном одна сторона передає другій стороні на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов'язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи. Тому, такий вид договірних відносин можна віднести до договорів, які передають у власність майно.

Слід вказати, що договір управління майном укладається виключно у письмовій формі. Однак, договір який передбачає управління нерухомим майном слід завірити нотаріально та пройти процедуру державної реєстрації правочину.

Істотними умовами договору управління майном є те, що необхідно точно вказати перелік майна, яке буде передаватися в управління, а також розмір і форма плати за управління майном, що передбачено у ст. 1035 ЦК України.

Предметом договору управління майном можуть бути підприємства як майнові комплекси, окремі об'єкти, що належать до нерухомого майна, цінні папери, виключні права та інше майно. В управління також може бути передане майно, що є предметом договору застави.

Проте гроші, не можуть бути самостійним об'єктом довірчого управління .

Майно, передане в управління, повинне бути відокремлене як від іншого майна установника управління, так і від майна, яке належить управителеві. Окрім того, на ім’я управителя повинен бути відкритий окремий банківський рахунок, який слугуватиме для діяльності по обслуговування довіреного майна.

У всіх правочинах, які вчинятимуться у письмовому вигляді повинно бути зазначено, що дія вчиняється з управителем майна, та усі наслідки вчиненого правочину покладаються на плечі управителя, а права, набуті управителем у результаті вчинення дій щодо управління майном, включаються до складу майна, переданого в управління, а обов'язки, що виникли в результаті таких дій, виконуються за рахунок цього майна. До того ж. управитель майна може нести також субсидіарну відповідальність за борги, спричинені його управлінням, у тому випадку, коли вартість майна, що перебуває в управлінні, недостатня для задоволення вимог кредитора, а також, якщо дії вчинені з перевищенням повноважень управителя.

Такий вид договірних зобов’язань можливо припинити за бажанням однієї із сторін, при тому, повідомити іншу сторону про те за 3 місяці.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.