Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Що таке відумерла спадщинаstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

zavechaanie2Інститут спадкового права в Україні є досить розгалуженим напрямком  права за своєю специфікою.  І на перший погляд все зрозуміло: спадкоємці успадковують майно, якщо відмовився переходить до спадкоємців наступної черги, за спадковим договором майно прописано в документі переходить до набувача. Однак, чи доводилося вам колись чути чи мати справу із відумерлою спадщиною? Якщо ні, то читайте, інформація корисна.

Із судової практики вбачається, що досить часто, після смерті особи залишається майно, яке ніхто не успадковую із тих чи інших причин. Це може бути як звичайна відмова від прийняття спадку, так і усунення спадкоємців від їх права на спадок. Цей перелік є не великий, тому, можна сказати, що вичерпний. Однак, відразу скажу, що в такому випадку майно не зникає. Тож, у такому випадку, коли майно ніким не успадковується, воно переходить у власність територіальної громади, у відповідності до ст... 1277 Цивільного Кодексу України, яка регулює подібну дію.

Однак, повинна бути дотримана встановлена законом процедура, після виконання умов якої спадщину визнають відумерлою.

Перш за все, слід вказати, що визнання спадщини відумерлою та передача її у власність територіальної громади, здійснюється на підставі рішення суду, яке розглядатиме в порядку окремого провадження. І саме рішення суду і буде тим самим «свідоцтвом про право на спадщину», на підставі якого територіальна громада матиме усі законні права на спадок.  Якщо простіше сказати територіальна громада набуває права власності на відумерле майно не в порядку права на спадкування, а на підставі судового рішення, яким воно визнано відумерлим.

Однак важливо знати, що подібне звернення до суду, орган місцевого самоврядування має право подати не раніше, чим через один рік, після відкриття спадщини. До того ж часу майно описується та охороняється відповідно до норм чинного законодавства. А заходи щодо його охорони вживаються нотаріусом, за місцем відкриття спадщини.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.