Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Правовой Ликбез, Семейное право » Спільне проживання жінки та чоловіка без реєстрації шлюбу або Громадянський шлюбstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">


gromadjanskyy-shljub

Відповідно до п. 4 ст. 3 Сімейного кодексу України сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, незаборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства. Власне, до останнього із наведених вище варіантів створення сім'ї можна віднести спільне проживання однією сім'єю. Причому відповідно до ч. 3 ст. 51 Конституції України сім'я охороняється державою, а така охорона не ставиться у залежність від підстав створення сім'ї.

 

Жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі між собою, однак тривалий час проживали однією сім'єю, мають право на утримання у разі втрати працездатності.
Фактичні шлюбні відносини, засновані на таких самих особистiсно-емоційних началах, як і зареєстрований шлюб. Проте питання значущості характеру взаємовідносин осіб, які перебувають у фактичному шлюбі, для визнання таких фактичних відносин з боку держави є дискусійним, про що докладніше йтиметься далі.
 

Стаття 74 СК передбачає, що у разі спільного проживання чоловіка та жінки однією сім'єю, які не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм обом на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовими договорами між ними.

 

Режим спільної сумісної власності майна осіб, що перебувають у фактичних шлюбних відносинах, передбачає можливість звернутися до суду для розподілу даного майна як майна подружжя у разі припинення фактичного спільного проживання сім'єю, в такому випадку слід керуватися нормами гл. 8 СК відповідно до ч. 2 ст. 74 СК, яка поширює на майно, набуте під час спільного проживання, правовий режим спільної сумісної власності.

 

Зокрема, майно, набуте під час спільного проживання, підлягає розподілу в рівних частках, якщо інше не передбачено договором між сторонами.

 

А тепер трохи судової практики.

Справа №2-о-13/2008р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2008р. Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області В складі: головуючого, судді — Хільчука І.І.

секретаря — Костромін Н.Р.

з участю заявниці- Басараб ОСОБА_1 у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Коломия справу за заявою ОСОБА_2, про встановлення факту проживання однією сім «єю чоловіка та жінки, —

ВСТАНОВИВ:

Заявниця звернулася до суду 24.01.2008 року з даною заявою , яку підтримуючи в судовому засіданні, пояснила, що 06.01.2008 року помер її чоловік — ОСОБА_3 і після його смерті відкрилася спадщина на його майно, але не може встановити факт проживання однією сім „єю з чоловіком через формальне розірвання шлюбу, хоча фактично проживали як чоловік і жінка та він її утримував , тому просить суд встановити факт, що вона — ОСОБА_2 проживали однією сім“єю , як чоловік і жінка без шлюбу з ОСОБА_3 з січня 1990 року до дня його смерті -06.01.2008р.

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю. Встановити факт , що ОСОБА_2 проживала однією сім „єю , як чоловік і жінка без шлюбу з ОСОБА_3 з січня 1990 року до дня відкриття спадщини та його смерті — 06.01.2008 р.

 

Справа № 2-о-166/2007 року

 

Рішення

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2007 року Автозаводський райсуд м. Кременчука в складі: головуючого — судді — Соболева В.А.,  

при секретарі — Чорновол Н.В.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці справу за заявою ОСОБА_1

про встановлення факту проживання однією сім“єю чоловіка та жінки без шлюбу,  

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту проживання однією сім»єю чоловіка та жінки без шлюбу, вказуючи, що з січня 1994 року вона, ОСОБА_1, перебувала у шлюбних відносинах з ОСОБА_2 без реєстрації шлюбу в відділі РАЦС. ЗО червня 2004 року зареєстрували шлюб. 20 червня 2006 року шлюб було розірвано. За час перебування у шлюбних відносинах вели спільне господарство, мали спільний бюджет, разом проживали спочатку в м. Кривий Ріг, потім наймали квартиру в м. Комсомольську, згодом в м. Кременчуці. Встановлення факту проживання однією сім"єю необхідно для можливості реалізувати право на поділ майна, що є спільною сумісною власністю жінки та чоловіка, які проживають однією сім"єю, але не перебувають у шлюбі.

Просила суд встановити факт проживання однією сім"єю чоловіка та жінки без шлюбу.

Вирішив:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити: встановити факт проживання однією сім"єю чоловіка та жінки без шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з січня 1994 року по 30 червня 2004 року.

 

 

Євген Портянко для ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.