Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Трудовое право » Що робити, якщо з вами не розраховуються після звільнення з роботи?



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

 Звільнення з роботи, не важливо з яких причин, не завжди приємна процедура, оскільки відчуття незручності, в таких ситуаціях, завжди поряд із вами.

Добре, коли звільнилися і на тому все, однак, іноді буває так, що фактично тебе звільнено, а розрахунок з тобою не провели. Тож, якщо вам корисно дізнатися, в які терміни керівництво має розрахуватися із працівником під час його звільнення та якщо порушено подібні строки, куди звертатися, пропоную прочитати цю статтю.

Описані вище питання регулює Кодекс Законів про Працю України, а саме всього 2 статті, які чітко регламентують вирішення цього питання.

Тож, спочатку слід з’ясувати, у який проміжок часу має бути виплачена заробітна платня під час звільнення. На це питання нам дає відповідь ст... 161 КЗпП України, а саме, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Однак, якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Тож, із питанням розрахунку все зрозуміло. Але, якщо роботодавець порушує цю норму, та з якихось причин «годує вас обіцянками» майте на увазі, що у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, вазані вище, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.

Однак, законодавством передбачено відповідальність за таку зухвалість. Тож, ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що порушення встановлених термінів виплати заробітної плати та  виплата її не в повному обсязі, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян — суб'єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак, якщо і після накладання адміністративного стягнення, роботодавець нехтує законом, може наступити і кримінальна відповідальність, за ст... 175 Кримінального Кодексу України, у якій вказано, що безпідставна невиплата заробітної плати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином — суб'єктом підприємницької діяльності, —

карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 Те саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат, — карається штрафом від тисячі до півтори тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Тож, як бачимо, законодавством передбачено покарання посадових осіб за невчасну виплату зарплати. Тож, якщо подібне відбувається з вами слід звернутися із письмовою заявою до органів прокуратури, для подальшого розгляду вашої ситуації. Однак, аби не затягувати процес, ви, також маєте право одразу писати позов до суду, і як показує судова практика, подібні позови задовольняються судом,  а також із роботодавця стягується моральна компенсації та інші компенсації.



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

1 Комментарий

  1. Вопрос очень актуальный. Интересно, а как поступить в таком случае лицу, которое увольняется по причине военных действий при проведении АТО?

    Конкретно: Лицо отработало более месяца с июня по август 2014г. Из-за боевых действий и угрозы жизни, вынуждено было выехать из зоны АТО. С наступлением мира (дай Бог), вернулось, но уже теперь в непризнанную республику. Администрация организации не может выплатить зарплату за указанный период времени, т.к. ссылается на Киев, который не перечисляет деньги.

    С уважением, Александр

Оставьте ваш комментарий


© 2016 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.