Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Семейное право » Стягнення аліментівstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

stjagnennja-alimentivПісля розлучення, особа, з якою проживають неповнолітні діти, має право на стягнення аліментів з особи, яка є батьком/матір’ю дитини. Законодавство передбачає таку можливість тому, що батьки зобов’язані утримувати та виховувати дітей. І не залежно від того, з ким проживає дитина, обов’язок утримання покладається на обох батьків.

Як правило, після розлучення, неповнолітні діти проживають з матір’ю, хоча, це не є правилом. Все ж ми розглянемо саме цей варіант.

Отже, ви отримали рішення суду про розлучення, після чого вам видали свідоцтво про розлучення. В такому випадку, ви повинні знати, що батько дитини теж зобов’язаний утримувати дитину в рівній мірі. Однак на думку юристів, якщо батько дитини надає щомісячну матеріальну допомогу, тоді немає необхідності подавати позов для призначення аліментів. Така рекомендація дається тому, що у судовому порядку, суд може призначити меншу компенсацію, котру батько буде виплачувати, аніж фактична оплата в добровільному порядку. Це стосується лише тих батьків, які добросовісно виконують свої обов’язки.

У випадку, якщо батько вашої дитини відмовляється надавати матеріальну підтримку, в такому випадку ви маєте повне право звернутись з позовом до суду. У такому випадку слід знати декілька речей.

По-перше, законодавство розмежовує два види стягнення аліментів. Перший вид – стягнення проценту з заробітної плати. Такий варіант можливий лише у випадку, якщо батько дитини має постійне місце праці, та постійний дохід. У випадку, якщо таке місце праці відсутнє, кошти на утримання дитини слід стягувати у твердій грошовій сумі. Це означає, що незалежно від того, який дохід отримує відповідач, від зобов’язаний щомісячно оплачувати цю суму.  Практика показує, що у випадку, якщо відповідач по справі має постійний дохід, в такому випадку суд призначає розмір аліментів у сумі, що дорівнює 25-30% заробітної плати відповідача. Це не правило, адже розмір аліментів може бути іншим, це радше твердження з практичної точки зору.

У випадку, якщо батько не має постійного місця праці, та доходів, в такому випадку суд призначає стягнення аліментів у твердій грошовій сумі. Ця сума не може бути меншою 30% прожиткового мінімуму для дитини певного віку. Тобто, мінімальна сума залежить від віку дитини, а відповідно і того, який прожитковий мінімум визначено законодавством для дитини даного віку. Практика показує, що як правило, у випадку якщо відповідач старається різними методами зменшити розмір аліментів, то розмір цих стягнень здебільшого коливається в районі 350 – 450 гривень в місяць. Лише у випадку, якщо батько погоджується оплачувати більшу суму, тоді суд призначає іншу суму. Знову ж таки, це не правило, оскільки розмір аліментів залежить від різних обставин, це радше практика.

Які ж обставини будуть впливати на визначення розміру аліментів? В першу чергу, це те, чи має відповідач на утриманні інших неповнолітніх дітей та інших осіб, до яких можна віднести недієздатних батьків, осіб пенсійного віку, осіб, опікуном яких є дана особа, матеріальний стан позивача та відповідача, також,  чи працює позивач, та інше. Від цього буде прямо залежати розмір щомісячних стягнень.

У випадку, якщо ви вважаєте, що цих коштів занадто мало, ви можете оскаржити рішення. Також ви можете через деякий час написати позов до суду про збільшення розміру аліментів. Якщо ви несете додаткові витрати на дітей, наприклад, дитина відвідує платні дитячі кружки, басейн, займається спортом, тощо, в такому випадку можна писати позов про стягнення додаткових витрат пов’язаних з вихованням дитини. Однак, у такому випадку, слід пам’ятати, що реально буде стягнути лише половину суми, яку ви зможете підтвердити документально. Саме тому рекомендується зберігати всі чеки, виписки з лікарень, та інші документи про витрати пов’язанні з утриманням та розвитком дитини.

 

Дмитро Гриневич, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.