Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Трудовое право » Трудовий чи цивільно-правовий договір. Що обрати?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

trebuet-lichnoy-podpisi-storonДоволі актуальним є питання офіційного трудового оформлення на час виконання певних робіт. І от роботодавці починають міркувати, як правильно оформити цей вид робіт у відповідності до чинного законодавства. Тож, якщо розглянути певні правові аспекти детальніше, то чітко прослідковується різниця між трудовим та цивільно-правовим договором.

Тому перш за все, треба розуміти, що основна відмінність в цих договорах полягає в предметі договору. Період роботи за цивільно-правовими договорами (підряду, доручення та іншими) до трудової книжки не заносять. Чим саме відрізняються ці договори від трудових?

Згідно з Цивільним кодексом України (гл.61) громадянин у межах відносин підряду зобов’язаний виконати певну роботу, визначену договором у формі чітко обумовлених фізичних обсягів. При цьому він працює у зручний для себе час на самостійно створеному робочому місці, використовує власний інструмент та матеріали (або матеріали замовника). Єдине, що його обмежує, — строк, по закінченні якого результат роботи треба передати замовнику, який повинен її прийняти за актом та на його підставі виплатити винагороду в розмірі, обумовленому укладеним договором.

ТРУДОВИЙ ДОГОВІР ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ ДОГОВІР
яким НПА регулюється Кодекс законів про працю (КЗпП) Цивільний кодекс України (ЦК).
Основний зміст договору працівник зобов’язується виконувати роботу згідно кваліфікації і підкорятись правилам внутрішнього розпорядку виконавець зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу (надати послугу) , а замовник зобов’язується прийняти і оплатити результати роботи (оплатити послугу).
Оформлення подається заява і приймається наказ про прийняття на роботу сторони підписують договір
Запис у трудовій книжці вноситься не вноситься
Наявність одиниці в штаті є немає
Умови договору зазначається посада, розмір зарплати, дата початку роботи предмет (річ або послуга), ціна і строк договору
Предмет договору сам процес роботи  результат роботи
Вид оплати зарплата винагорода
Розмір оплати не менше розміру мінімальної зарплати визначається в договорі і не залежить від мінімальної зарплати
Строк оплати не рідше 2 разів на місяць зазначається в договорі
Підстави для виплати табель обліку робочого часу, накази згідно умов договору
Строк договору строковий чи безстроковий визначається у договорі
Соціальні гарантії оплата періоду непрацездатності, допомога по безробіттю, відпустки надаються тільки тоді, коли виконавець самостійно проводить відрахування до соціальних фондів
Трудові гарантії оплачувана щорічна відпустка, виплати на відрядження і т.і. не надаються
Відповідальність сторін обмежена рамками трудового законодавства. Є дисциплінарна (догана, звільнення) і матеріальна відповідальність передбачається у договорі (штрафні санкції, дострокове розірвання договору, відшкодування збитків)

Тому слід уважно подумати в якому саме працівнику Ви зацікавлені та чого очікуєте від його роботи.

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.