Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Уявна оборона: що це таке, та в яких випадках застосовується?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

neobh-obor1-300x225Мабуть кожен, хоча б раз у жатті був у ситуації, коли жартома лякають, роблячи вид, що вас грабують, чи нападають чи щось побідне. Та стільки людей стільки й різних відповідей на такі жарти. Хтось злякається, перелякається, але є й такі, що не впадають в паніку, швидко, ще не зрозумівши жарту, намагаються себе захистити. І у більшості випадків, такі жарти закінчуються травмами, та іншими наслідками: легкими, тяжкими та інколи зі смертельним наслідком.

Як бути у випадку, коли ви не правильно зрозуміли ситуацію та сприйняли її як небезпечну, одна на справді суспільно-небезпечного діяння вона не несла?

В такому випадку, слід керуватися ст... 37 Кримінальнго Кодексу України, який чітко регламентує вищевказану ситуацію, чи випадки подібні їй.

Тож, пропоную ознайомитися з одним із випадків такої ситуації.

Перше, що потрібно зазначити, що у відповідності до ч. 2 цієї статті, кримінальна відповідальність буде виключатися у тому випадку, якщо  у особи, перебуваючи під впливом ситуації та із врахуванням усіх її особливостей, склалося помилкове враження, що на її життя та здоровя посягають, і з мотивів самооборони перейшла  у стані необхідної оборони і нанесла винній особі ті чи інші тілесні ушкодження. Як регламентує законодавець, кримінальну відповідальність за таких обставин слід виключити, якщо наявні 2 обставини, перша із яких це подія, яка відбувалася, мала усі підстави вважатися реальною, другою обставиною буде те, що у стані афекту особа не могла усвідомлювати свої дії та помилковість свого припущення. Інакше кажучи мала місце подія, яка змотивувала особу захищатися, тобто відбулася необхідна оборона.

Одна, зверну вашу увагу на 3 частину цієї статті, де вже мова йде про обставини за яких особа допустила перевищення меж, встановлених ст. 36 для випадків необхідної оборони від реального суспільне небезпечного посягання. У такому випадку вона підлягає відповідальності як за ст... 118 КК України, яка кваліфікується як умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця, або за ст... 124 того ж Кодексу, яка кваліфікується, як
умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця і отримати уже строк, як то кажуть « по повній».

Тож, як бачимо, навіть звичайний, на перший погляд, жарт, може мати такі серйозні наслідки.

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.