Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Трудовое право » Все, що може цікавити стосовно допомоги по безробіттю!style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

загруженноеНині таке явище як  безробіття зустрічається занадто часто і для того, щоб отримувати загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, яке передбачає матеріальне забезпечення, необхідно отримати статус безробітного в територіальному органі,який реалізує  державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Звернутися до центру зайнятості можна в будь-який зручний для відвідування час та незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.

Право на отримання допомоги по безробіттю можуть отримати застраховані особи — ті,які мають свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яке є єдиним для всіх видів соціального страхування.

Документи, які необхідні для отримання статусу безробітного та нарахування допомоги по безробіттю:

-          Паспорт громадянина України (оригінал + копія),

-          ідентифікаційний код (оригінал + копія),

-          трудова книжка (оригінал + копія),

-          диплом (дипломи) про наявний освіту (оригінал + копія)

-          копія наказу про звільнення з останнього місця роботи,

-          довідка про середньомісячну заробітну плату за останні 6 місяців.

У центрі зайнятості після здійснення процедури реєстрації за кожним безробітним закріплюється менеджер, який персонально буде супроводжувати його перебування в центрі. Менеджер надає інформацію про наявність вакансій, призначає дати відвідування центру зайнятості, інформує про нарахування та виплату допомоги по безробіттю.

Відвідування призначаються не рідше, ніж один раз на 30 днів та мають відбуватись в строго призначений менеджером час.

Несвоєчасне відвідування центру зайнятості у призначений час прирівнюється до прогулу — і тягне за собою скасування нарахування допомоги по безробіттю за період з дати попереднього відвідування по дату пропущеного відвідування.

Якщо безробітний не з'являється у центрі зайнятості більш 30 днів,то він автоматично знімається з реєстрації та позбавляється статусу безробітного.

Ті особи,які перебувають на реєстрації в центрі зайнятості уже більше 6 місяців, повинні пройти курси професійної підготовки (перепідготовки). Центр пропонує перелік можливих курсів та при цьому не обов'язково вибирати курси, відповідні професії або освіті безробітного.

Виплати допомоги по безробіттю є обмеженими за часом і не перевищують 360 календарних днів.

Розмір максимальної допомоги по безробіттю єдиний по всій Україні і дорівнює чотирьом прожитковим мінімумам для працездатних осіб на місяць. Станом на 01.06.2014 року прожитковий мінімум дорівнює 1218 грн.) — Тобто максимальна допомога в 2014 році дорівнює 4872 гривні на місяць.

Якщо соціально — страховий стаж:

-          до 2 років — 50% від середньої легальної заробітної плати;

-          від 2 до 6 років — 55% від середньої легальної заробітної плати;

-          від 6 до 10 років — 60% від середньої легальної заробітної плати;

-          понад 10 років — 70% від середньої легальної заробітної плати.

Далі розмір допомоги по безробіттю зменшується та залежить від тривалості перебування в статусі безробітного:

  перші 90 календарних днів (три місяці) — вищевказаний розрахунок суми;

  90-180 календарних днів (ще три місяці) — 80 відсотків від суми, що виплачуються перші 90 днів;

  180-365 календарних днів (ще півроку) — 70 відсотків від суми, що виплачуються перші 90 днів.

Якщо страховий стаж — 7 років і середня легальна заробітна плата становить 4000 грн., То допомога по безробіттю буде наступною: перші три місяці — 2400 грн. на місяць, наступні три місяці — 1920 грн. на місяць, ще півроку — 1680 грн. на місяць.

Допомога по безробіттю в мінімальному розмірі можуть отримувати і незастраховані особи. Розмір мінімальної допомоги по безробіттю на 01.06.2014 року становить 544 грн.

Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.