Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Защита прав потребителей, Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Як отримати компенсацію за виробничий бракstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

1Рівень якості продукції широкого вжитку на сьогоднішній день залишає бажати кращого. І все частіше доводиться зустрічатися із такою неприємністю як виробничий брак. Однак, не слід засмучуватися, адже ви, як споживач, маєте низку прав, які допоможуть вам у вирішенні цього болючого питання.

Дані ситуації зазичай регулюються Законом України «Про захист прав споживачів » та Цивільним Кодексом України.

Сам виробничий брак, являє собою дефектну продукцію, що унеможливлює її використання за цільовим призначенням через  невідповідність за якістю, стандартами, технічними умовами та іншим нормам технічної документації.

Тож, якщо ви прийшовши додому або в продовж гарантійного строку помітили, що на вашому купленому товарі наявний брак чи дефект, ви маєте право звернутися до місця купівля даного товару (це може бути одяг, взуття, побутова техніка та інше) з вимогою заміни його, ремонту за рахунок виробника чи повернення грошей за нього. В  самому ЗУ в ст. 1вказано, що істотний недолік або як його ще називають виробничий рак, це – недолік, який робить неможливим чи недопустимим використання товару відповідно до його цільового призначення, виник з вини виробника (продавця, виконавця), після його усунення проявляється знову з незалежних від споживача причин і при цьому наділений хоча б однією з нижченаведених ознак:

а) він взагалі не може бути усунутий;

б) його усунення потребує понад чотирнадцять календарних днів;

в) він робить товар суттєво іншим, ніж передбачено договором;

Тож звернувшись до магазину, ви повинні підтвердити факт купівлі бракованого товару саме в цьому місці продажу, тобто пред’явити чек чи квитанцію. Після чого, поясність або просто покажіть, у чому саме виявляється недолік

Згідно ст... 8 того ж ЗУ, що у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця чи виробника, товар.

Однак, якщо за якихось причин, місце продажу товару вже не здійснює своєї діяльності,  в такому випадку, згідно ч. 3 ст. 867 ЦК України, вимоги щодо заміни, безоплатного усунення недоліків товару і відшкодування збитків можуть бути пред'явлені до продавця або виготовлювача товару.

Додам, що на час усунення недоліків, ви маєте право, шляхом подачі письмової заяви, отримати товар аналогічної марки  незалежно від моделі.

Як зазначено в п. 10 ст. 8 ЗУ «Про захист прав споживачів» споживач має право пред'явити виробнику чи продавцю вимогу про безоплатне усунення недоліків товару після закінчення гарантійного строку. Ця вимога може бути пред'явлена протягом установленого строку служби, а якщо такий не встановлено – протягом десяти років, якщо в товарі було виявлено недоліки чи істотні недоліки, якщо ті допущені з вини виробника. Якщо цю вимогу не задоволено у 14-ти денний строк то споживач, за кожний день затримки виконання вимоги про надання товару аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) та за кожний день затримки усунення недоліків понад установлений строк споживачеві виплачується неустойка відповідно в розмірі одного відсотка вартості товару.

Однак, як свідчить судова статистика звернення людей до суду за захистом своїх прав споживачі є явищем частим, тому уважно оглядайте та перевіряйте товар, який маєте намір придбати ще в магазині, на що маєте 100 % право надане ч. 4 ст. 17 ЗУ «Про захист прав споживачів», в якій вказано, що споживач має право на перевірку якості, безпеки, комплектності, міри, ваги та ціни продукції, що придбавається (замовляється), демонстрацію безпечного та правильного її використання. На вимогу споживача продавець (виконавець) зобов'язаний надати йому контрольно-вимірювальні прилади, документи про якість, безпеку, ціну продукції.

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.