Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Як поскаржитися на лікарську недбалість?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

likar_indexНажаль, частенько по телебаченню та у пресі спостерігаються випадки так званих лікарських помилок, які призводять до різних наслідків. Однак, чомусь не висвітлюють інформацію стосовно понесеного горе-лікарями покарання за свою професійну недбалість.

У відповідності до норм кримінального законодавства, за неналежне надання медичної допомоги працівник сфери охорони здоров’я, така особа може бути притягнена як до кримінальної відповідальності так і до цивільно-правової. Міра та вид покарання буде залежати від ступеня тяжкості наслідків завданих пацієнту.

Тож, звернувшись до Кримінального Кодексу України ми побачимо  близько 10 статей присвячених подібним проблемам, в який чітко розписано можливі випадки непрофесійності або недбалості лікарів та відповідальність, яка наступає при тому чи іншому випадку.

Однак, перш ніж звертатися з позовом до суду, потрібно зібрати тверду доказову базу, яка буде підтвердженням вашим словам. Тож перше, що потрібно, це надіслати запит до лікарні, в якій ви обстежувались, чи інше, стосовно  краще, якщо у цьому вам допоможе досвідчений адвокат, доступу до ваших особистих даних, або витребування вашої медичної книжки, із усіма прилеглими до неї виписками. Не зволікаючи, слід написати заяву до клініко-експертні комісії, яка і контролює якість надання медичних послуг в Україні вашого регіону, аби ті провели ретельну перевірку стосовно якості надання вам необхідної медичної допомоги. Проявіть не аби яку активність, аби продемонструвати усю вашу рішучість та серйозність намірів. І отримавши відповідний висновок пишіть скаргу до органів прокуратури.

Основні статті, на які я звернула б вашу вагу, це ст... 140 КК України: неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником або фармацевтичним працівником, внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, -карається позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому, -карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Та зверну вашу увагу на  ст... 139 КК України: ненадання допомоги хворому медичним працівником, який зобов'язаний, згідно з установленими правилами, надати таку допомогу, якщо йому завідомо відомо, що це може мати тяжкі наслідки для хворого, -карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до двох років.

Те саме діяння, якщо воно спричинило смерть хворого або інші тяжкі наслідки, — карається обмеженням волі на строк до чотирьох років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

І як показує судова практика, потерпілим відшкодовується як матеріальна шкода, так  і моральна, а відповідальні за те особи отримують своє — по заслугам.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.