Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Семейное право » Як змінити прізвище неповнолітньої дитини?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

malyishi-chitayutЗміна прізвища неповнолітньої дитини не є складною процедурою, однак певних зусиль докласти потрібно.

Як трактує нам Цивільний Кодекс країни, право на прізвище  належить до особистих невідчужуваних прав громадян. Так у ст...28 ЦК України передбачає, що фізична особа набуває прав і обов’язків і здійснює їх під своїм ім’ям, яке надається їй відповідно до закону, а  ім’я фізичної особи, яка є громадянином України, складається з прізвища, власного імені та по-батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить. Саме ці ознаки індивідуалізують фізичну особу як учасника цивільних відносин.

У відповідності до статтей 145-148 Сімейного кодексу України ім’я дитини обирається за згодою батьків, по-батькові дається за іменем батька, якщо інше не передбачено законом. Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків, а якщо вони мають різні прізвища – за взаємною згодою між ними. Спори між батьками з приводу імені чи прізвища дитини вирішуються органами опіки та піклування або судом.

Однак, є випадки. Коли є необхідність та потреба у зміненні прізвища дитини. Тож у такому випадку, в першу чергу ми звертаємося до СК України, де в ст...148 вказано, що прізвище дитині може бути змінено її батьками у разі:

—  зміни прізвища обома батьками, за умови, що дитина не досягла 7 років;

-  зміни прізвища обома батьками, за умови згоди дитини, якщо вона досягла 7-річного віку;

— зміни прізвища одного з батьків, за умови спільної згоди батьків та дитини, якщо вона досягла 7-річного віку;

-  за заявою батьків або одного з них, якщо  другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісти відсутнім, дитині, яка не досягла 14 років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків;

— заперечення одного з батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.

Однак, змінити прізвище дитини можна і за інших законних підстав, які передбачені чинним законодавством. До таких підстав можна віднести:

— Якщо за рішенням суду буде скасовано факт визнання батьківства, якщо прізвище дитини було змінене у зв’язку з визнанням батьківства;

— за наявності заяви матері та батька дитини про визнання батьківства , якщо актовий запис було складено відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України;

-  за рішенням суду  про усиновлення тощо.

Сам прядок та весь перелік підстав зміни прізвища дитини регулюється  Положенням про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України від 26.09.2002 року № 86/5, який включає в себе:

— подачу заяви про зміну прізвища дитини, встановленого зразка ( знайти ви її зможете у вищевказаному положенні);

— подання відповідної документації ( ксерокопії та оригінали свідоцтва про народження дитини, ксерокопія та оригінал паспорту батьків, при потребі згода другого із батьків на зміну прізвища, чи рішення суду, на підставі якого буде змінюватися прізвище);

Однак, зверну увагу, що прізвище дитина, яка досягла семи років,  має право самостійно обирати чиє прізвище носитиме та її думка враховується при виборі прізвища дитини. До того ж під час вирішення питання щодо зміни прізвища,  думка дитини  є вирішальною. Однак, як свідчить. 3  ст... 171 СК України, суду надано право постановити рішення всупереч думці дитини, якщо цього вимагають інтереси дитини.

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

2 Комментариев

  1. Цікава стаття!

    До речі про порядок зміни написано тут : www.pravoconsult.com.ua/c...ili-svoye-im-ya/, де заначається, що змінити своє ім'я може кожен з 7-ми років!

  2. Пишут всякую ахинею. Любо студент, либо тупо передрали чью-то старую статью. Не вводите людей в заблуждение — «Положенням про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України від 26.09.2002 року № 86/5» утратил силу 28.01.2011. А статья датирована 30.04.2014 г.

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.