Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Застосування зброї з метою самооборони і захисту житлаstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЗгідно із статистикою з 2013 рік, близько 2 млн. рушниць  зареєстрованих на території нашої країни, придбані саме з мотивів оборони себе, свого житла та майна.

Однак, у яких випадках оборона таким шляхом буде законною, та у яких випадках можна застосувати зброю, для здійснення захисту від посягань пропоную розглянути у матеріалі нижче.

Розглянемо на прикладі. До вас в будинок вдерлася постороння людина, тим самим уже переступаючи норми закону та порушуючи низку ваших прав. І усім своїм видом дає зрозуміти, що свій ніж у руці застосує до вас, і наміри цієї людині чіткі та зрозумілі. У такому випадку, з мотивів самооборони, ви маєте право застосувати вогнепальну зброю, однак, спершу це має бути просто попереджувальний постріл, у повітря, наприклад. І тільки тоді, коли це не подіяло, ви в праві націлити постріл на ураження, однак, поранивши особу, а не вбивши її при тому. Адже у  відповідності до ст... 36 Кримінального Кодексу України, ви вчинили дії задля захисту своїх законних прав, аби перешкодити подальшому порушення охоронюваних прав та інтересів. До того ж, у відповідності до ч. 2 цієї статті, право самозахисту надане, в незалежності від можливості уникнути небезпечного посягання чи звернутися за сторонньою допомогою.

Але, важливо знати, що перевищивши межі необхідної оборони тягне за собою кримінальну  відповідальність  передбачених  у  статтях  118 яка кваліфікується як умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця, або за ст... 124 того ж Кодексу, яка кваліфікується, як умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця . Відповідальність у відповідності до цих статтей буде наступати у випадку, якщо необхідна  оборона  визнається  умисне заподіяння тому, хто посягає, тяжкої шкоди, однак явно не відповідає небезпечності  посягання  або обстановці захисту

Як зазначено у ч. 4 цієї ж статті, особа  не  підлягає  кримінальній  відповідальності,  якщо через  сильне душевне хвилювання,  викликане суспільно небезпечним посяганням,  вона не могла оцінити  відповідність  заподіяної  нею шкоди небезпечності посягання чи обстановці захисту. Не є  перевищенням  меж  необхідної  оборони  і  не  має наслідком  кримінальну  відповідальність  застосування  зброї  або будь-яких  інших  засобів  чи  предметів  для  захисту  від нападу озброєної особи або нападу групи осіб,  а  також  для  відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи  інше приміщення,  незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.