Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез » Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею особи на порукиstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

peredacha-na-porukyСтаття 47 Кримінального кодексу України передбачає можливість звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею її на поруки. Як вбачається з положень даної статті, її можна застосувати лише до осіб, що вперше вчинили злочин невеликої чи середньої тяжкості. У випадку якщо вчинено тяжкий чи особливо тяжкий злочин, норма даної статті не може застосовуватись до винного.

Для того, щоб особа була звільнена від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею на поруки, необхідна наявність певних умов, а саме:

— злочин вчинено особою вперше;

— вчинений злочин – невеликої чи середньої тяжкості;

— щире каяття винного;

— винний не заперечує проти закриття справи у зв’язку з передачею її на поруки.

У випадку відсутності хоча б однієї з цих ознак, особа не може бути звільнена від відповідальності за даною статтею. Також слід пам’ятати, що особу можна передати на поруки лише у тому випадку, якщо відповідний колектив подав заяву про те, що він готовий взяти винного у вчинені злочину на поруки, а також зобов’язується проводити з цією особою заходи виховного характеру. Це означає, що від моменту передачі особи на поруки, колектив несе певну відповідальність за дії свого працівника, та гарантує, що особа не буде повторно вчиняти злочини.

Однією з ключових умов для звільнення особи від відповідальності за ст.47 КК України являється те, що винний щиросердечно розкаявся, та повністю визнав вину. В іншому випадку звільнення не можливе. Також не слід забувати про те, що суд може відмовити передавати особу на поруки. Це означає, що суд може на власний розсуд вирішувати дане питання. Оскільки застосування даної норми розглядається судом на власний розсуд, відповідно, застосування даної статті являється правом суду, а не обов’язком.

У випадку, якщо дана норма все ж застосована до винного у вчинені злочину, це означає, що особа відбуває покарання умовно. Після моменту, коли особу передано на поруки, вона зобов’язується протягом року виправдати довіру колективу, а також не порушувати громадський порядок. Також у випадку застосування даної норми Кримінального кодексу України, особа не має права ухилятися від заходів виховного характеру. Внаслідок невиконання особою даних умов, особу може бути притягнуто до відповідальності з реальним відбуванням покарання.

Для цього, попередньо скасовується рішення суду про передачу особи на поруки, після чого виноситься нове рішення по справі. Однак, якщо особа не порушує жодних умов, що передбачені законом, в тому числі і громадський порядок, в такому випадку ніхто не вправі змінити рішення суду. У випадку, якщо протягом року з моменту винесення такого рішення, особа не вчинила нового правопорушення, та виправдала надію колективу, покарання вважається відбутим. У такому випадку особу вже остаточно не можна притягнути до кримінальної відповідальності.

Не слід забувати те, що у випадку, якщо до винного застосовану дану норму, це не звільняє її від відшкодування завданих збитків. Це означає, що особа, що звільняється від відповідальності у зв’язку з передачею її на поруки, повинна відшкодувати усю шкоду, завдану своїми діями. Тобто, застосування даної норми можливе лише у тому випадку, коли особа добровільно відшкодувала усю шкоду, завдану своїми діями.

Дмитро Гриневич, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.