Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Правовой Ликбез, Трудовое право » Звільнення за згодою сторін, що це такеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

Методичний посібник для юриста з питань звільнення працівника_clip_image016Звільнення справа кропітка, до якої треба підійти з розумом. І в залежності від того, з яких саме причин тебе було звільнено може залежати не тільки твоє майбутнє працевлаштування але і сама кар’єра в цілому. Багато хто чув таку причину звільнення, як «за згодою сторін». Однак, що це таке та із чим його їдять я вам зараз розповім. Досить часто такий вид звільнення плутають зі звільненням за особистим бажанням.

Однак, ці дві підстави не тільки різні за своїм змістом, але і за наслідками, оформленням та іншими правовими аспектами. У відповідності до п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю підставою для припинення трудового договору може бути домовленість про те сторін.

Такий вид звільнення не встановлює ніяких строків припинення трудових відносин та ніякого особливого порядку, а все залежить від особливих домовленостей між самим працівником та роботодавцем. Тож, першою особливістю звільнення за такою підставою — це домовленість, яка влаштовує і працівника і роботодавця, як у строках звільнення, так і у правових наслідках після звільнення, як працівника так і роботодавця.

Відкликається заява про звільнення також у тому випадку, коли роботодавець та працівник також дійшли взаємною згоди стосовно умов та строків залишення, чи інших на те підстав. При тому, як у письмовій так і у усній формі. За згодою сторін можна припинити як строковий трудовий договір, так і такий, який укладався на невизначений строк. А останнім днем роботи буде вважатися той день, який визначать самі сторони. За звичай, на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП застосовується в основному у випадках, коли у жодної із сторін відсутні будь які інші підстави для припинення трудового договору, які передбачені чинним українським законодавством.

Позитивним моментом для працівника, якого звільнили за згодою сторін є те, що допомогу по безробіттю він може отримувати починаючи уже з восьмого дня, з моменту, коли особа зареєструвалася, як безробітна. Одна, будьте уважними, у тому та не погоджуйтесь на звільнення саме за цих підстав, якщо на справді відбувається реорганізація підприємства, чи вас скорочують, а також коли відбувається банкрутством або перепрофілюванням підприємства, виявленою невідповідністю працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають продовженню даної роботи. Адже при таких обставинах гарантії та компенсації значно вищі та кращі, ніж у випадку звільнення за згодою сторін. І компенсації у вигляді вихідної допомоги також виплачені не будуть, які у вказаних вище випадках виплачуються, згідно чинного українського законодавства.

Вигідною підставою для звільнення для самого працівника саме за таких підстав, знаходить своє відображення, коли на справді працівника потрібно звільнити за підстав, які б негативно відобразились би на його майбутньому працевлаштуванні, на приклад: за прогул, за з’явлення на роботі в нетверезому стані, іншого трудового проступку. Однак, чи варто йти такому працівникові на поступки чи ні, це вже справа роботодавця.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.