Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Политика и Право, Последнее на ВПраве » Чи знайде Крим у обіймах Росії для себе «братську» любов та допомогу?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

JCBQ6uw6BIcУже в цю неділю, 16 березня, жителі АР Крим матимуть можливість взяти участь у скандальному (і не зовсім законному) референдумі про можливе приєднання півострова до складу Росії. Більша частина кримчан не має навіть приблизного уявлення, скільки це їм коштуватиме, так як проросійська агітація замилює вуха казковим майбутнім у складі РФ. Насправді, все це зовсім не схоже на казку, скоріше навпаки – нагадує чи не найгірший сценарій з усіх можливих для кожної країни.

Наслідки для Росії

Навряд чи «Путін і компанія» здогадувалися, що лише спроба захопити Крим обійдеться їм більше, ніж олімпіада в Сочі – тільки за один день перебування військових на території АР вони втратили 2 трлн рублів. Будучи ослабленою в фінансовому плані, Росія не зможе довго вести будь-яку війну – навіть інформаційну. Не варто й забувати про Європу і світ загалом, котрі не хотітимуть бачити країну-завойовника в числі своїх партнерів, що стане (і вже стало) причиною величезних втрат. Це, звісно ж, збільшить невдоволення серед простого населення, яке насправді далеко не заможне, а отже після перевороту в Україні стане можливим подібний розвиток подій і в країни — північного сусіда.

Якщо ж не виключати варіант, що Крим таки стане частиною РФ, то в перші роки він обійдеться Росії надто великими грошима. Серед 2-мільйонного населення півострова значну частину становлять пільговики, які потребують щомісячних виплат. Не маючи заощаджень із заробітної плати, ПФ Росії просто не матиме за що виплачувати соцдопомогу, пенсії, стипендії й зарплати бюджетникам. Якщо ж хтось думає,  ніби влада Росії захоче додатково витрачатися на і так не надприбутковий Крим, то нехай зараз же відкине ці думки подалі — мало хто захоче таке робити, навіть заради примарної ідеї єдності. По суті, виходить, що Путін, отримавши Крим, просто подавиться ним – а разом із тим і своїми амбіціями.

Наслідки для Криму

Хто насправді залишиться бідним біля розбитого корита, то це жителі Криму. Самостійно себе півострів не може забезпечити – Крим отримує з України 90% води , 80% електроенергії , 60% продовольства. Залізничне з’єднання, телекомунікації – знову ж таки, напряму залежать від України. Відійшовши від України, Крим буде вимушений на перших порах закупляти набагато дорожчі електроенергію, питну воду, продовольство – Росія тут хіба що допоможе ціною на газ, і то – не варто бути аж такими оптимістами. Все це стане причиною стрімкого підвищення цін на комунальні послуги, які, зрештою, стануть практично недоступними для простого жителя Криму.

Щодо туризму – «хліба» для Кримського півострова» — то й тут на великі прибутки не варто сподіватися. По-перше, мало хто наважиться приїхати відпочивати в політично нестабільний регіон – а отже, сезон – 2014 вже можна назвати неприбутковим. По-друге, за законом РФ, надання послуг тимчасового розміщення у житлових приміщеннях багатоквартирних будинків ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ – а отже, прощайте, всі оголошення типу «сдаю комнату»,  на якому заробляла кожна друга сім’я у прибережних містах.

Не варто також забувати, що залізничне сполучення Крим має лише з Україною, що після роз’єднання створить значні незручності – треба ж буде перетинати кордон. На будування залізничного сполучення з Росією через Керчинську протоку піде багато часу і, знову ж таки, величезна сума грошей. А доти Крим залишиться неприбутковим туристичним районом навіть через своє розміщення.

Наслідки для України

Насправді втрати України у випадку віддачі Криму є не надто великими, адже витрати з держбюджету на АР перевищують у декілька разів прибутки. Якщо згадати про теперішній стан нашої економіки, то очевидно, що все покращиться значно швидше без «збиткових» регіонів. Незалежно від наявності Криму, країною опікується ЄС, всяко допомагаючи у такому складному становищі. То чому ж українці так тримаються Кримського півострова?

Україна пов’язана з півостровом не лише електроенергією чи залізницею – родичі кримчан живуть по всій території країни, студенти з Криму навчаються у Києві, Харкові, Львові. Вище писалося, що Росія не захоче утримувати Крим навіть заради ідеї єдності – то для чого ж ці проблеми нам? Вся справа в тому, що на півострові завжди проживали українці – навіть до його приєднання у 1954.

Нажаль, такий поспіх в вирішенні геополітичного майбутнього Криму, очевидно, не призведе ні до чого хорошого ні для Росії, ні для України, ні для півострова.

Горбань Марія, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.