Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Политика и Право, Последнее на ВПраве » «Конституція України має зазнати змін» — Турчиновstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

den_konstutytsiiВідкрите парламентське засідання відбулось у Верховній Раді. На ньому обговорювались питання щодо змін Конституції України.

Відкрив це засідання голова ВРУ, виконуючий обов’язки Президента України Олександр Турчинов. На ньому він зазначив принципові напрямки реформування Конституції, а саме забезпечення контролю суспільства за роботою влади, розширення прав місцевого самоврядування та баланс між усіма гілками влади.

Турчинов заявив про те, що завдяки змінам до Конституції, держава має забезпечити фундамент демократичних змін та фундамент побудови європейської демократичної країни, а на цьому фундаменті буде змога розвивати і будувати інші напрямки прогресивних змін.

В. о. Президента України наголосив на тому, що для подолання наслідків авторитаризму, тоталітаризму, побудови сильних регіонів та сильної країни, необхідно розширити права місцевого самоврядування. Він наголосив на тому, що баланс між усіма гілками влади має унеможливити їх протистояння.

Рішення про зміни до Конституції мають прийматись на двох сесіях.

Арсеній Яценюк, який є прем’єр – міністром України, поставив наголос на тому, що всім політичним силам необхідно підписати текст Конституції для того, щоб « показати Україні , українському народу та всьому світу, що між політичними силами все ж існує єдність, незважаючи на їхню ідеологію та територію, яку політичну силу підтримують, що Україна є єдиною унітарною державою,яка з повагою ставиться до прав територіальних громад та права українців обирати та контролювати центральну владу, обирати владу на місцях та чинити на неї вплив».

Глава уряду зазначив те, що згідно нової Конституції, мають бути ліквідовані обласні та районні державні адміністрації, так як їхні керівники є рудиментом радянської влади.

Яценюк заявив, що обирати керівників областей та районів мають місцеві територіальні громади. Він наголосив на створенні виконавчих комітетів, яким необхідно передати повноваження щодо формування місцевого бюджету.

Прем‘єр  – міністр зазначив про заснування на територіальному рівні державних представництв, які мають контролювати дотримання законів на певній території. Яценюк наголосив, що державні представництва не мають мати ніякого фінансового чи економічного впливу у регіоні.

Нова Конституція буде покликана ліквідувати функцію загального нагляду прокуратури та імперативний мандат народного депутата.

Арсеній Яценюк сказав про те, що, за новою Конституцією, Президент України має бути «гарантом демонополізації влади», тобто, його необхідно позбавити функцій призначати міністрів оборони та закордонних справ. Прем‘єр – міністр  має подавати кандидатуру, а президент – погоджувати.

Він також зробив акцент на тому, що необхідно прийняти нову редакцію бюджетного та податкового кодексу при врахуванні нової ролі структур місцевої влади у процесі адміністрування податків. Також було зазначено, що проект нової Конституції має бути погоджений з Венеціанською комісією. Це має бути зроблено ще до президентських виборів 25 травня.

Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.