Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Политика и Право, Последнее на ВПраве » Що може означати військовий стан для простих громадян у разі його введення?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

skachannyПрезидент Петро Порошенко заявив, що якщо в Україні не буде встановлений мир, то по всій країні буде оголошено військовий стан. Що ж означає введення воєнного стану згідно законодавству?

Всі сили — на оборону

На території, де введено воєнний стан, військове командування разом з іншими органами влади (або самостійно) вправі запроваджувати трудову повинність і залучати громадян до суспільно корисних робіт.

Трудова повинність полягає у виконанні робіт оборонного характеру, в ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, а також їх наслідків. При цьому тривалість виконання таких робіт та їх оплата встановлюються відповідно до трудового законодавства.

Крім того, військовому командуванню надається право використовувати потужності, ресурси, майно підприємств і організацій усіх форм, а також окремих громадян.

Пред'явіть документи

Під час воєнного стану може бути введено комендантську годину — тобто заборона перебувати на вулицях в певний час доби без спеціальних дозволів.

Запроваджується особливий режим в'їзду і виїзду з території, на якій введено військовий стан. Може бути обмежено рух транспортних засобів і свобода пересування як громадян України, так і іноземців.

Призовникам і військовозобов'язаним можуть заборонити змінювати місце проживання без відома військового командування. Військове командування отримує право перевіряти у людей документи, а також оглядати їхні речі і автомобілі.

Тимчасові обмеження

В умовах воєнного стану повністю забороняється проведення страйків.

Військове командування отримує право ставити питання про заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо «вони загрожують суверенітету, національної безпеки України, її державній незалежності і територіальній цілісності, життю громадян».

У той же час закон передбачає цілий список прав, обмежувати які навіть у таких складних обставинах забороняється. Мова йде про заборону тортур і принижуючого людську гідність поводження або покарання. Громадяни зберігають право на справедливий суд та правову допомогу. Їх не можна змушувати свідчити проти себе, своїх рідних і близьких.

Інформація під контролем

На час дії воєнного стану військове командування отримує повноваження з контролю підприємств зв'язку, видавництв, телерадіоорганізацій.

Воно може використовувати радіостанції, телецентри і типографії для військових потреб і проведення роз'яснювальної роботи серед військ і цивільного населення.

Військові можуть заборонити роботу аматорським радіостанціям і передачу інформації через комп'ютерні мережі.

Якщо ж організація або окремий громадянин порушить такі вимоги, у них можуть вилучити радіоустаткування, теле- , відео- і аудіоапаратуру, комп'ютери або інші засоби зв'язку.

Що з парламентом?

Якщо в державі запроваджується воєнний стан, парламент збирається без скликання і працює в сесійному режимі.

Не можуть бути припинені повноваження омбудсмена, міністерств, органів місцевого самоврядування, судів та прокуратур.

Протягом воєнного стану не можна змінювати Конституцію України, проводити вибори президента і парламенту, а також органів місцевого самоврядування. Також забороняється проводити всеукраїнські і місцеві референдуми.

Воєнний стан скасовується указом президента в разі «усунення загрози нападу чи небезпеки державній незалежності України, її територіальної цілісності».

Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Самые комментируемые записи

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.