Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Экономика и Право » Bitcoin на території України?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

загруженноеНаціональний банк України проти використання Bitcoin на території країни як засіб платежу

Повідомлення про це в понеділок з'явилося на сторінці НБУ в мережі Facebook: «Криптовалюта Bitcoin як грошовий сурогат, який не має забезпечення реальної вартості, не може використовуватися фізичними та юридичними особами на території України як засіб платежу, оскільки це суперечить нормам українського законодавства».

 НБУ пригрозив, що оборот Bitcoin поза законом:

* Bitcoin є грошовим сурогатом;

* Bitcoin не забезпечені реальною вартістю, тому їх використання як засобу платежу забороняється.

Гроші або сурогат

НБУ називає Bitcoin «грошовим сурогатом», і зазначає, що згідно ст. 32 Закону про НБУ, використання грошового сурогату прямо заборонено.

Але чи є Bitcoin грошовим сурогатом?

Визначення грошового сурогату дається в цьому ж законі — і до цього поняття відносяться виключно документи, які виглядають як грошові знаки, але відрізняються від грошової одиниці України.

НБУ заявив, що Bitcoin не забезпечений реальною вартістю. Тут парирувати складніше, але слід згадати, який вартістю забезпечена гривня. У вже згаданій ст. 32 Закону про НБУ прямо сказано, що офіційне співвідношення між гривнею і золотом або іншим дорогоцінним металом не встановлюється.

У грошей є безліч визначень, і відповідно до одного з них — це товар, що має максимальну ліквідність. Його роблять таким деякі властивості, такі як однорідність, подільність і поєднувані, збереженість, портативність, впізнаваність і безпеку.

Bitcoin цілком відповідає перерахованим критеріям, в той же час залишаючись товаром. Залишилося з'ясувати, чи є в законодавстві визначення, під яке підпадав би Bitcoin.

Такого визначення немає, але є схожі визначення, найбільш точне з яких — «комп'ютерна програма» — набір інструкцій у формі слів і символів, цифр, кодів або в будь-який інший формі, що забезпечує можливість бути ліченої комп'ютером, і які приводять його у дію для досягнення результату.

Позиція НБУ стала для когось сюрпризом. Криптовалюта знаходиться на межі законності в багатьох країнах. Але ось залучити когось до відповідальності за придбання, продаж Криптовалюта або використання її як засобу платежу ще ніде не вдалося.

Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.