Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Экономика и Право » Борьба з тіньовою економікоюstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

tinjova-ekonomikaДавайте на мить уявимо, що держава хтіла би побороти тіньову економіку. Є завжди як мінімум два варіанти як побороти тіньову економіку (якщо, звісно, є бажання), а можливо ще й третій – це перший і другий разом узяті.

Отже, перший варіант озвучив Остап Бендер, звертаючись до Козлевича: «Я обдурив вас, Адам. Я не можу подарувати вам ні «Ізотти-Фраскіні», ні «Лінкольна», ні «Бьюїк», ні навіть «Форда». Я не можу купити нової машини». Не міг він купити нової машини, оскільки за часів СРСР одразу би поцікавилися, а звідки у непрацюючого такі великі гроші. Тому й підпільний мільйонер Корейко – герой «Золотого теля», романа Іллі Ільфа та Євгена Петрова – жив бідно та не міг витрачати свої мільйони.

Автоматизована система контролю за доходами та видатками громадян діє на заході. І саме гірше для платників податків, це коли їх «викине комп’ютер» (комп’ютерна система вказує на громадянина, що він живе «не по кишені», що його видатки перевищують його офіційні доходи). Зразу після цього на порозі вашої оселі з’явиться представник податкового управління з питаннями звідки з’явилися зайві доходи і чому з них не сплачені податки. Ось чому за кордоном навіть з чайових сплачують податки. Якщо видатки в десятки разів перевищують доходи, то цим питанням вже займається ЦРУ, бо ви — або шпигун, або наркодилер, або сутенер (до речі, таким чином було вирахувано багато шпигунів СРСР).

Подібна система може працювати і в Україні: на кожного громадянина заводиться база даних, на працюючих дохід береться з форми 1ДФ, яку подає підприємство як податковий агент, де вказана заробітна плата на кожного працюючого. По пенсіонерам – з бази пенсійного фонду. Видатки беруться з бази даних РЕМів (витрати на електроенергію), водоканалів (витрати на воду), жеків (квартплата), нотаріусів (купівля-продаж нерухомості та віднесення чи до доходу чи до витрат), дані з МРЕВ (автотранспорт), ПАТ «Укртелеком» і мобільні оператори (витрати на зв’язок). І з простої арифметики буде видно хто живе по кишені, а хто ні. Зразу стане зрозуміло, як при офіційній зарплаті в 1500 грн. людина змогла купити машину за 20 000 євро, чи будинок за 100 000 євро (якщо кошти дали батьки – подивимося звідки вони у них) і зобов’язати цю людину доплати 17% податку з доходів з фізичних осіб (на вказану суму).

Другий варіант передбачає жорсткий контроль з боку держави операцій купівлі-продажу. Заборона розрахунків за готівку в оптовій торгівлі (всі оптові компанії повинні працювати тільки по безготівковому розрахунку), встановлення всім суб’єктам які торгують за готівку РРО, зобов’язання всіх суб’єктів господарювання здавати наторговані кошти на банківські рахунки (не залежно чи фізична, чи юридична особа).

Можливо існує і багато інших способів побороти тіньову економіку України, де перебуває як мінімум півбюджету країни (166.4 мільярди грн., або 166 400 мільйонів грн.)

Довідка:

Дохідна частина бюджету України в 2012 році складала — 372,331 мільярдів грн., або 372 331 мільйонів грн.)

Виплати з пенсій по країні за 2012 рік склали — 222 631,8 мільйонів  гривень.

Витрати на медицину в 2012 році планувалися в розмірі 132 млн. грн.

Витрати на збройні сили в 2012 році планувалися  в розмірі 17 000 млн. грн.

Витрати на міліцію в 2012 році планувалися в розмірі 14 434 млн. грн.

Витрати на освіту в 2012 році планувалися в розмірі 93 200 млн. грн.

Валерій Панченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

3 Комментариев

 1. А ще, давайте підглядати один за одним та доносити до податкової. А якщо хтось купує дорогу річ — дізнаємось хто це саме, відстежуємо цю людину — адреса тощо і негайно повідомимо куди й кому слід. Особливо ретельно будемо відстежувати підприємців.

  Таку писанину й публікувати жахливо! Мабуть, відмовлюсь від такої «фахової» розсилки.

 2. Марічка! Згодна з кожною літерою у Ваших словах.

  Мабудь, також, відмовлюсь від коментарів ТАКИХ «фахівців».

 3. Шановні Марічка та Таня! Звісно, аналіз трохи простуватий, але проблема дійсно піднята важлива. Якщо ми прагнемо до рівня та якості життя, як у розвинутих країн ЄС, то треба розуміти, що там діє принцип «живи по доходах», а доходи мають бути легальні та оподатковані — це основа того благополуччя та високих соціальних стандартів.

  Це запобіжник корупції зокрема.

  Доречі, уряд Швеції розглядає можливість відмови від готівкових грошей взагалі, а у розвинутих країнах ЄС та США готівковий обіг складає менше 10 % від загального.

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.