Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Экономика и Право » Чи може обмеження імпортної продукції вплинути на девальвацію гривні?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

148542_image_largeВ коментарі УНІАН фінансовий аналітик «Альпарі» Олександр Михайленко запевнив, що економічні важелі не в стані змінити ситуацію на валютному ринку. Поза тим, експерт відзначає, що зараз можливе часткове збільшення попиту на товари вітчизняного виробництва. Загальновідомо, що в даній ситуації, коли долар росте в ціні,  дорожчають й імпортні товари. А оскільки покупець наразі неготовий платити більше звичного, український товар матиме незначну перевагу.

Та розраховувати на серйозні зміни в структурі імпорту не варто, наголошує аналітик. Більшість товарів, які купуються за кордоном, не можуть замінитися одномоментно. Нагадаймо, що 29% імпорту в першому півріччі припало на газ та нафту, 6,2% належать полімерам і пластмасам, 4,6% — фармацевтична продукція, а майже 4% — це текстиль і взуття. В сумі це становить майже 50%, і всі ці товари не вдасться замінити швидко – для цього потрібен багаторічна робота на ринку і відповідний попит серед населення.

Разом із тим Олександр Михайленко зазначив, що ми можемо замінити на вітчизняні товари тваринного (м'ясо, молоко) і рослинного походження, а також готові харчові продукти, що в сумі складає 11 відсотків.  Та чи зможе це вплинути на гривню? «Ні, — відзначає фінансовий аналітик. – Девальвацію зупинить припинення військових дій і виділення кредитного траншу МВФ.»

За повідомленням УНІАНу, Нацбанк України вчора втретє за останній рік оновив історичний мінімум курсу гривні, який складає 13,659408 грн/дол, а котирування гривні до долара понизилося до 14,30 грн/дол. Враховуючи офіційні курси, із початку року гривня знецінилася майже на 71%, або на 5,67%.

НБУ зазначає, що дана ситуація на валютному ринку  викликана ситуацією в країні й штучним нагнітанням паніки на ринку з метою отримання швидкого прибутку. Щоб стабілізувати ситуацію, нацбанк підвищив норму обов’язкового продажу вал. виручки до 100% до 21 листопада обмежив терміни розрахунків до 90 днів, а також закріпив за собою право зупиняти проведення певних операцій за умов підвищеного ризику їх використання в протиправних цілях. Також Національний банк тепер може отримувати документи, які могли б підтвердити добросовісний характер тих чи інших банківських операцій.

Горбань Марія, ВПраве 

 style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.