Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Экономика и Право » Майбутньому України — «зелений» колір?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

zelenaya-energiya-v-BGКоли піднімаються ціни на газ і популярні джерела енергії (метан, сланцевий газ тощо) починають вичерпувати себе, екологи бачать порятунок у так званій «зеленій» енергетиці — використання енергії сонця, вітру, води, тепла землі, тобто всього того, що не є вичерпуваним ресурсом. У той же час науковці радять нам не сподіватися, що використання лише таких ресурсів допоможе нам зекономити, адже зелена енергетика напряму залежить від погодної ситуації в країні, яку неможливо точно передбачити на довгий проміжок часу.

Аргументи «проти»

Поки що собівартість використання «зелених» енергоресурсів є досить високою для України – їх ціна є у 5 разів вищою за більш традиційні види енергії. Ця різниця на даний час субсидіюється за рахунок держаного бюджету. Так як зараз зелена енергетика становить менше 1% в енергобалансі країни, то ці субсидії не впливають істотно на бюджет. Але щоб забезпечити більшу кількість населення і підприємств потрібно буде суттєво збільшити долю зеленої енергетики, що може призвести до значних втрат у держбюджеті. Тому наразі використання таких енергоресурсів можна вважати невигідним.

Щодо отримання енергії з біомаси, то воно також не вирішить проблеми – на її виробництво витрачається майже стільки, скільки й виробляється. Науковці радять Україні зосереджувати свою увагу не на нових видах енергії, а на ремонті обладнання і підприємств – застарілі радянські електростанції та трубопроводи, пошкоджені корозією також не найкращим чином впливають на економіку України, адже на їх ремонт щороку виділяється немала сума з держбюджету.

Є також твердження, що чудовою альтернативою може бути також атомна енергетика, адже при правильному використанні вона є відносно безпечною і не залежить від використання вуглецевого палива. Та навряд чи українці, навчені гірким досвідом Чорнобиля, згодяться на активний розвиток атомної енергетики.

Аргументи «за»

На відміну від звиклих для нас видів, зелена енергетика не має аналогів у світі, так як є чи не найбезпечнішою у використанні і потребує великих грошових вкладень лише спочатку – для закупівлі та встановлення обладнання (ну і звісно, його своєчасної заміни), коли використання атомних ресурсів і вуглецевого палива потребує значно більшого контролю і постійних грошових вкладень. Коли одні науковці пропонують почекати, поки ціна на екологічно чисте обладнання для отримання енергії знизиться і нам буде вигідно його купити в інших держав, інші не радять зволікати — у міру того, як запаси вуглецевого палива вичерпуватимуться, їхня ціна зростатиме, що істотно збільшить витрати на будівництво «зелених» електростанцій, а також неминуче призведе до дефіциту енергії, допоки «зелені» потужності не буде введено в постійну експлуатацію.

Також введення «зеленого» тарифу привабить до України іноземних інвесторів, а це зацікавило наш Уряд. Як стверджує міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький, Україна знаходиться в унікальному геополітичному та географічному становищі, що дозволить нашій країні вже за декілька років «виступити як повноцінний гравець на міжнародній арені в галузі введення «зеленої» енергетики як одного із компонентів постійного розвитку». Простіше кажучи, умови в нас є вельми сприятливими для розвитку зеленої енергетики.

Тим більше, як уже було згадано, поступове збільшення цін на вуглецеве паливо не найкращим чином вплине на економіку України, особливо якщо згадати, що і теперішня вартість не є надто вигідною для нас. Сплачуючи й надалі захмарні суми, більшість з яких йде намарно – старе обладнання потребує в рази більше енергоресурсів, українці можуть дійти навіть до банкрутства, якщо не змінити структуру виробляння і використання енергії.

novoeizobrazhenieТим часом...

Використання відновлюваної енергії в Україні, за виключенням великої системи гідроенергії, складає менше 0,5% від загальних потреб енергії, стверджує ЄБРР. Директор ЄБРР Андре Куусвек стверджує, що протягом наступних 5 років цей показник можна збільшити до 10%, коли Уряд України має оптимістичніші прогнози – до 30% за наступні 4 роки.

Зараз Україна вже має досвід використання «зеленої» електроенергії – влітку в Криму встановили сонячну електростанцію, яка є найбільшою в СНД і здатна виробляти до 132 500 МВт електроенергії в рік. Цього достатньо, щоб задовольнити планові потреби в електроенергії Сімферополя, столиці Криму. А, так як Автономна Республіка Крим розташована і теплому кліматі, то станція зможе виробляти електроенергію круглий рік і працювати на всю потужність.

Ферма в с. Великий Круполь (Київська область) виробляє не лише молоко, а й електроенергію з коров’ячого перегною. «Матеріалу», наданого понад 4000 коровами, достатньо, щоб задовольнити потреби ферми, а решту – продавати у централізовану електромережу. Тому, як показує досвід, використання екологічно чистих видів енергії є дійсно вигідним і перспективним для України.

Горбань Марія, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.