Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Экономика и Право » «Нафтогаз» готується до «великого реверсу»: чи вдасться Україні вистояти у газовій війні з Росією?



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

middle_e3b7314b71520d1f089d5b4aba5dd66816 серпня стартували тестові реверсні поставки газу зі Словаччини по газопроводу «Вояни — Ужгород»

Поставки газу координуються компанією «Укртрансгаз», оператором української газотранспортної системи і словацькою компанією Eustream, яка управляє газопроводами на території своєї країни.

Організація газового реверсу із заходу на схід, це, по суті, відновлення проектного напрямку експлуатації української ГТС.

У такому режимі труба експлуатувалася до середини 1970-х років. Ця ж технічна особливість використовувалась під час «газової війни» взимку 2009 року, коли «Газпром» перекрив свої поставки і виникла необхідність в транспортуванні газу з західноукраїнських ПСГ в східні області України.

Домовленості між «Укртрансгазом» і Eustream припускають два варіанти співпраці:

  1. Він отримав назву «малий реверс» передбачає поставки зі Словаччини в Україну близько 22 млн куб. м газу на добу (близько 8 млрд на рік) з вересня поточного року.
  2.  «Великий реверс» — може забезпечити до 30 млрд кубів на рік

Наприкінці квітня цього року «Укртрансгаз» і Eustream підписали меморандум про взаєморозуміння щодо забезпечення реверсних поставок газу в Україну, тепер сторони готуються до реалізації комерційних договорів.

До початку осені будуть визначені європейські контрагенти НАК «Нафтогаз України» і умови, за якими вони стануть вже у вересні поставляти газ для українських споживачів з території ЄС.

Поставки газу на український ринок можуть бути розширені з території Угорщини і Польщі, через які минулого року в Україну було транспортовано близько 2 млрд куб. м газу, придбаного на європейських ринках в рамках контракту «Нафтогазу» з німецькою компанією RWE.

Єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер, коментуючи перспективи реверсу газу з ЄС, заявив: «Ми можемо допомогти Україні стати менш залежною від Росії».

В російській монополії цій ідеї явно не раді і погрожують скоротити свої поставки на адресу тих європейських партнерів, які розвиватимуть співробітництво з «Нафтогазом».

Криза у відносинах з «Газпромом», який призвів до зупинки виконання домовленостей між ним і «Нафтогазом» з середини червня цього року, також несе загрозу скорочення російського транзиту через територію України до країн ЄС. Для «Нафтогазу» залишається актуальною проблема підвищення ефективності української газотранспортної інфраструктури.

У держхолдингу розглядають розширення реверсних поставок з території країн ЄС, а також організацію газової біржі на базі західноукраїнських підземних газосховищ, які є ключовими елементами її вирішення.

 Верховна рада затвердила урядовий законопроект, який дозволяє оренду ГТС і ПСГ закордонними компаніями, але без права їх відчуження.

Навесні Міненерго направило свої пропозиції щодо спільної експлуатації ГТС компаніям в ЄС і США і тепер «Нафтогаз» готується до офіційних переговорів, які вирішать долю української труби.

Її роль в європейських поставках російського газу в найближчій перспективі залишиться досить високою.

Українські підземні газосховища забезпечують «Газпрому» стабільне виконання експортних контрактів в період різкого збільшення попиту на газ європейських споживачів — їх потужності дозволяють оперативно задовольняти заявки на поставки значних обсягів.

Обхідні газопроводи, які експлуатуються «Газпромом», такою можливістю не володіють, тому в Євросоюзі налаштовані робити рішучі заходи, щоб підвищити безпеку транзиту російського газу по українській території.

Марина Листопадська, ВПраве



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.