Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Разное » Єдиний державний демографічний реєстр або правова біометріяstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">


У статті розглядаються загальні положення та особливості Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр».

 

Для повного та всебічного сприйняття зазначеної нижче інформації слід ознайомитися з наступними термінами, зокрема:

 

*Біометрія — сукупність автоматизованих методів і засобів ідентифікації людини, заснованих на її фізіологічній або поведінковій характеристиці.

*Біометрична ідентифікація — засіб підтвердження: а) особи; б) належності паспорта його власникові — шляхом розпізнавання і зіставлення біометричних даних (кольору очей, малюнка сітківки ока, відбитків пальців, геометрії руки, рис обличчя тощо), що зафіксовані носіями цих даних, з особистими даними власника (http://uk.wikipedia.org).

 

Незбагненне прагнення України, або ж певного кола впливових політиків, приєднатися до Європейського Союзу спричинило прийняття 20 листопада 2012 року Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр» (надалі – Закон про біометричні паспорти), який підписаний Президентом України 29 листопада та набрав чинності 6 грудня 2012 року).

 

Розглянемо деякі положення Закону про біометричні паспорти, зокрема:

По-перше, паспорт громадянина України або ж біометричні картки (надалі по тексту – паспорт громадянина України) є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України, їх запровадження передбачено з 01 січня 2013 року.

По-друге, паспорт громадянина України оформляється всім особам, починаючи від народження та незалежно від віку, на кожні 10 років.

По-третє, паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. Оформлення і видача паспорта громадянина України здійснюються розпорядником Реєстру.

Це важливо!!!!!! До паспорта громадянина України вноситься така інформація: назва держави; назва документа; ім'я особи; стать; громадянство; дата народження; унікальний номер запису в Реєстрі; номер документа; дата закінчення терміну дії документа; дата видачі документа: уповноважений суб'єкт, що видав документ (код); місце народження; відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи.

І по-останнє, документи, що підтверджують громадянство, посвідчують особу чи її спеціальний статус, видані до дня набрання чинності цим законом, є чинними до закінчення строку їх дії та не підлягають обов'язковій заміні. Посвідчення водія, що були видані з використанням зразка бланка, затвердженого органом виконавчої влади Союзу Радянських Соціалістичних Республік, припиняють свою дію з 1 січня 2014 року.

 

За видачу громадянам паспорта громадянина України, що передбачений цим законом, вперше державне мито не стягується, наступні всі зміни та доповнення є платними.

Вище було зазначено та роз'яснено основні або ж фундаментальні основи Закону про біометричні паспорти, далі ж слід зазначити думку громадськості та бачення вимог даного Закону з боку юристів.

 

Опрацювавши та проаналізувавши значну кількість друкованих засобів інформації, інтернет форумів, можна дійти висновку, що більшість населення України невдоволена прийняттям цього Закону та негативно сприймає його вимоги.

 

На думку громадян, даний Закон обмежує їх, а в деякій мірі навіть позбавляє, конституційних прав і свобод, а також суперечить вимогам статті 32 конституції України, що передбачає право особи на приватність особистого життя.

 

З іншої сторони ярим супротивником прийняття даного Закону та запровадження біометричних паспортів виступило українське духовенство, зокрема Українська православна церква Московського патріархату та церкви Протестантського спрямування.

 

Віруючими уведення біометричних паспортів розглядається як настання останніх часів, що описуються в Біблії (остання глава Нового Заповіту).

 

Так, в Одкровенні Святого Іоанна Богослова гл.13 вірші 13-18:

13. І вчиняє великі ознаки, аж так, що вогонь сходить з неба на землю перед людьми. 
14. І дивами, котрі дано було йому чинити перед звіром, він зводить тих, що живуть на землі, кажучи тим, що живуть на землі, щоб вони вчинили образ звіра, котрий має рану від меча і живий. 
15. І дано йому було вкласти духа в образ звіра, щоб образ звіра і говорив, і діяв так, щоб убитий був кожний, хто не буде поклонятися образові звіра. 
16. І він учинить усім – малим і великим, багатим і вбогим, вільним і рабам – знака на праву руку їхню, або на їхнє чоло, 
17. І що нікому не можна буде ні купляти, ні продавати, окрім того, хто має цього знака, або ім'я звіра, або число ймення його. 
18. Тут мудрість. Хто має розум, той порахуй число звіра, бо це число людське: число його шістсот шістдесят шість. 

Запровадження біометричних паспортів, на думку християн, і є «Знак на правій руці або чолі» знак антихриста. Позиція останніх, що під жодним приводом не здійснювати особистої реєстрації в Єдиному державному демографічному реєстрі та не отримувати біометричний паспорт.

 

Окрім того, суб'єкт господарювання, що буде виготовляти біометричні паспорти заробить значні статки, що наштовхує на думку про лобіювання до ВРУ даного Закону, оскільки на сьогоднішній день ще не визначено хто саме буде здійснювати виготовлення біометричних чипів та чіткої їх вартості.

 

Підбиваючи підсумки слід зазначити, що біометричні паспорти потрібні будуть особам, що виїжджають за кордон України з різних причин та підстав, та тим особам, що народилися починаючи з 01.01.2013 року.

 style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Самые комментируемые записи

1 Комментарий

  1. По этому вопросы получилась бы не плохая дискуссия.

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.