Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Правовой Ликбез, Разное » Практичні поради по стягненню нарахованої, але невиплаченої працівникові заробітної платиstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

Дана стаття спрямована на роз’яснення та надання правових порад пересічним громадянам, щодо порядку стягнення нарахованої, але не виплаченої винагороди за працю.

Слід зазначити, що на сьогоднішній день випадки по невиплаті заробітної плати робітникам є досить непоодинокими, як наслідок недобросовісного виконання обов’язків роботодавця.

Наголошуємо на тому, що в умовах ринкових відносин в Україні праця та її оплата мають досить важливе, зокрема практичне значення для побудови демократичної, правової та соціальної держави.

 

Так, статтею 43 Конституції України, передбачено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Окрім, того спеціальним законодавством в сфері трудових правовідносин, Кодексом законів про працю, в статті 94, зазначено, що заробітна плата – винагорода, обчислена, як правило у грошовому виразі, яку роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
 

На сьогоднішній день, згідно статистичних даних та судової практики простежується значний відсоток недобросовісного відношення роботодавця по сплаті заробітної плати працівнику, що зумовлює порушення права працівника на заробітну плату і як наслідок на достатній рівень життя, який включає достатнє харчування, одяг, житло.

 

Для прикладу наведемо типову ситуацію: працівник пропрацював декілька місяців на підприємстві, а роботодавець у свою чергу, всупереч невідомим працівнику обставинам, не виплатив заробітну плату працівнику за виконану ним роботу. Саме в даний момент виникає порушення прав працівника на заробітну плату.

 

Пропонуємо декілька шляхів захисту порушених прав та стягнення нарахованої, але не виплачено заробітної плати.

 

По-перше, якнайшвидше потрібно письмово звернутися до роботодавця (у вигляді заяви) з вимогою виплатити заробітну плату. Дану заяву слід написати в 2-х примірниках, з яких один подати до канцелярії (чи приймальні), а на іншому відповідальна за прийом кореспонденції особа має поставити підпис (офіційний штам організації). Це необхідно для підтвердження в майбутньому, що ви зверталися до роботодавця з вимогою. Протягом 30 днів роботодавець зобов’язаний вжити всіх не відкладних заходів по виплаті заробітної плати та надати письмову відповідь.

 

Якщо ж жодних дій роботодавець не здійснить по виплаті заробітної плати, то працівник має право звернутися до прокуратури з відповідною заявою, в якій зазначити про порушення роботодавцем трудового законодавства по не виплаті заробітної плати, та долучити заяву, з якою ви зверталися до роботодавця. За даною заявою слідчі прокуратури проведуть перевірку, та вживуть усіх необхідних заходів по відновленню порушених трудових прав. Це одна з ліній захисту прав працівника.

 

Іншу лінію захисту порушених трудових прав пропонуємо таку.

 

Згідно Конституції України кожен має право на судовий захист порушених, невизнаних та оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Процедура звернення працівника до суду по виплаті роботодавцем нарахованої, але не виплаченої заробітної плати має дворівневий характер кожен з яких є незалежним один від одного.

 

 Перший рівень, це звернення працівника до суду в порядку статті 69 Цивільного процесуального кодексу України, відповідно до якої потрібно звернутися з заявою про видачу судом судового наказу про виплату нарахованої, але не виплаченої заробітної плати. На підставі судового наказу стягувач звертається до виконавчої служби з метою його примусового виконання.

 

Також працівник має право звернення до суду з позовною заявою про виплату нарахованої, але не виплаченої заробітної плати в порядку позовного провадження (однак виключно після розгляду даної справи в наказному провадженні, згідно статті 69 Цивільного кодексу України). Після розгляду даної справи, на підставі рішення суду отримати виконавчий лист, з яким звернутися до виконавчої служби.

 

Отже, хочемо наголосити, що працівнику державою надано значну кількість правових засобів впливу на роботодавця по відновленню порушених прав та по виплаті заробітної плати.

 

Боріться і подолаєте!

 style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Самые комментируемые записи

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.