Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Предпринимателю на заметку, Экономика и Право » Що потрібно для того, щоб визнати підприємство банкрутом?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

image.tsn.uaВідповідно до законодавства України для цього необхідно попередньо звернутися до суду і виконавчу службу

Частина 3 ст. 6 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» визначає причини, за якими підприємство вважається неплатоспроможним:

— грошові вимоги в 300 мінімальних заробітних плат;

— вимоги повинні бути безспірними;

— вимоги не задовольнялися боржником протягом трьох місяців з дня встановлення терміну його погашення.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» безперечними є ті вимоги, які встановили кредитори і які визнав боржник, а також ті вимоги, які підтверджені виконавчими чи розрахунковими документами. За цими документами і відповідно до законодавства відбувається списання коштів з рахунків боржника.

Списання коштів боржника стосується тільки тих вимог кредиторів, які підтверджені не боржником, а виконавчими чи розрахунковими документами.

Вищий господарський суд України з цим трактуванням закону не завжди згоден. ВСУ вважає, що безспірність вимог кредитора настає тільки після підтвердження цих вимог виконавчими чи розрахунковими документами, за якими можна проводити списання коштів з рахунків боржника незалежно від його визнання.

Через таке протиріччя суди не завжди приймають заяви кредиторів про порушення справи про банкрутство, які в якості доказів використовують акти звірки або визнані претензії.

Керується Вищий господарський суд Законом України «Про виконавче провадження». Після вступу в дію цього Закону, претензія до боржника не береться в якості виконавчого документа.

Важливим аспектом при подачі заяви кредитора про відкриття справи про банкрутство, є встановлення дати відліку тримісячного терміну для погашення боргу. Крім того, суд повинен встановити факт відкриття виконавчого провадження, а не подання виконавчих документів. Також суд розділяє поняття «грошового зобов'язання» і «безперечного вимоги кредиторів». Виходячи з цього, наступ терміну виконання грошового зобов'язання для суду не є обставиною, за яким Закон пов'язує безспірність вимог кредитора.

Сучасна процедура ініціації банкрутства дає можливість порушити справу без ознак реальної неплатоспроможності підприємства. Щоб порушити справу про банкрутство, достатньо мати рішення суду про стягнення певної суми з боржника, виконавчих документів та інформації про відсутність рухів коштів по рахунку боржника.

 Марина Листопадська, ВПраве

 style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.