Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Образование-Культура-Искусство, Последнее на ВПраве, Право и Общество » Чи потрібна Вам така вища освіта? Студентам присвячується…style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

vyscha-osvitaКожні батьки бажають для своїх дітей кращої долі — ось і виходе, що вони тягнуться з останнього аби дати своїм чадам вищу освіту. Але чи потрібна вона їй?

Давайте з початку розберемося з мотивацією: для чого людина іде у ВНЗ?

1. Можливо, щоб стати розумнішою і освоїти спеціальність. Це яким тупим треба бути, щоб освоювати спеціальність 5 років, та ще й за такі величезні гроші? Думаю, будь-яку спеціальність можливо освоїти за рік, перебуваючи помічником при практикуючому спеціалісті.

2. Щоб стати успішним і багатим . Цьому у вузах не вчать.

3. Бо папа з мамою захотіли, щоб у дитини була вища освіта. Можливий такий варіант, аби у дитини було ще додаткових 5 років дитинства.

4. Заради соціального статусу та щоб не працювати на чорній роботі, а розгрібати документи за 2000 грн. в місяць. Думаю, якщо покласти витрачені за 5 років гроші на депозит, то взагалі можна не робити.

5. Щоб отримати диплом (корочку). Дорога ціна, як на мене, за шматок пластику.

Розібравшись з мотивацією стає зрозуміло, чому в цій країні мало хто після отримання вищої освіти працює за спеціальністю. Авжеж, я спеціаліст з вищою освітою, відтак мені зобов’язані дати квартиру, машину та заробітну плату у дві тисячі умовних єнотів, а те, що після ВНЗ ти нічого толком не вмієш, такого спеціаліста не цікавить. Проте, в цій країні самі розумні в світі базари, там стоять пліч-о-пліч – педагоги, юристи, економісти, лікарі, інженери і торгують китайським шматтям.

А можливо проблема полягає в тому, що вища освіта в Україні перетворилася на бізнес для викладачів та керівництва вищих навчальних закладів? Можливо, вони випускають таких спеціалістів чи так їх вчать, що ці випускники не можуть знайти себе в сучасному бурхливому світі? Наплодивши таку кількість вузів, і промивши людям мізкі тим, що вища освіта потрібна всім, вони просто «роблять гроші». Якби кожна людина, вступаючи до ВНЗ, думала: «А що я буду робити з тою вищою освітою? І чи застосую я на практиці те, чому мене будуть вчити у виші?». Можливо ми мали б іншу країну. Насправді мільйонери у вищих навчальних закладах не викладають (бо це їм просто не потрібно), викладають майже завжди ті, хто в житті нічого іншого не вміють. Країні потрібні креативні люди, які намагаються не тільки вирішувати проблеми, але робити це нестандартними методами, потрібні землероби (фермери), потрібні підприємці, які зможуть нагодувати свої сім`ї та сім`ї своїх робітників, потрібні люди, які будуть працювати на благо своє і на благо держави. Зрозумій, Ти – ексклюзивний, і можливо тобі не потрібно йти до вузу, щоб з тебе зробили людину, що мислить за шаблоном. Можливо тобі пора шукати себе вже зараз і не гаяти час на протирання штанів.

Безперечно моя думка є суб`єктивною. Проте, я задам вам два питання: «А для чого вчився (або вчишся) у виші особисто ти? Що дало (або дасть) тобі навчання у ВНЗ?”.

Валерій Панченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.